Do nové soutěže vstupili Cukrovarníci porážkou. V prvním kole narazili na Dvůr Králové, v něm vedení oddílu přivedlo v letní pauze dohromady třináct nových jmen, změnil se i šéf lavičky. Odstoupivšího Jiřího Kuneše vystřídal František Šturma, jenž naposledy vedl třetiligový Chlumec nad Cidlinou.

A premiéra Dvorákům vyšla náramně. Po sedmi letech pod Hankův dům dorazil dříve tradiční soupeř z Dobrovice a zásluhou dvou branek z prvního poločasu domácí vyhráli 2:0.

Obě trefy nesly podpis Nigerijce Suleimana. Čtyřiadvacetiletý borec se zkušenostmi z pražské Sparty se poprvé prosadil v 11. minutě. Nákop Hrušky hlavou prodloužil Vitebský a šikovný středopolař obloučkem přehodil hostujícího kapitána Bartoše – 1:0.

Modrobílí v první půli působili svěže, řada akcí si vysloužila potlesk diváků a podruhé se obecenstvo radovalo čtyři minuty před pauzou. Znovu vše začalo dlouhým pasem, tentokrát od gólmana Matuly. Míč prodloužili postupně Allen s Vitebským a na konci akce byl znovu oblouček v podání Suleimana – 2:0.

Ve druhém poločase o sobě stále častěji dával vědět hostující celek. Středočeši byli více na balonu, přes pozorně hrající obranu soupeře se ale ne a ne propasírovat do šance. Ty nakonec přišly dvě, v žádné z nich ale hosté kontaktní trefu nevydolovali.

"Prospali jsme první poločas a to nás dnes stálo body. První poločas jsme naše dvě šance nedali a domácí svoje šance proměnili, ale ze situací, se kterými si musíme poradit. Druhý polocas jsme hráli na jednu bránu, domácí skoro nepustili za půlku, ale bez efektu. Je to škoda, na lepší výsledek jsme určitě měli," komentoval utkání hostující kouč Ondřej Murárik.

Dvůr Králové nad Labem – Dobrovice 2:0 (2:0)

Branky: 11. a 42. Suleiman. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 2:6. Diváci: 250.

Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, Prokš, Hospedales, M. Hruška – Močkovský – Riley (58. Machač), Reichl (85. Zivr), Suleiman (58. Bína), Allen – Vitebský (76. M. Hrubý).
Dobrovice: Bartoš – Pečínka, Vrána (46. Kocourek), Marek Sedláček, Klain (73. Horák) – J. Novák, L. Kučera (46. Tomíček), Bora, Michal Sedláček (69. Král), Kohout – R. Herzán.