Benátky – Trutnov 1:0

Když už se v horeckém azylu schylovalo k penaltovému rozstřelu, podnikly domácí Benátky poslední útok. Hostující Knap před bránou po odvráceném rohu a opakovaném centru zatáhl Koška a místo deseti penalt se konala jediná. Z té v nastavení trefil tři body Šimeček.

Úvod divizní premiéry moc krásy nepobral, Trutnov především urputně bránil a domácím scházely nápady. Až ve 28. minutě podběhl gólman Šťastný centr z přímého kopu a Šimečkova hlavička o zem se odrazila těsně nad břevno prázdné brány.

Trutnov nezůstal nic dlužen, Tomčík z 25 metrů napálil břevno a po přestávce zakončil rychlý brejk křížnou střelou těsně vedle Zezula.

Benátky představily nového trenéra Tichaie i trojlístek posil: brankáře Bébra z Hořovic a do pole J. Šimka a Macka. Právě posledně jmenovaný měl obrovskou šanci v 66. minutě, kdy ho Šimeček skvěle uvolnil do nájezdu, ale proti gólu byl Šťastného rozštěp.

Vášně vzbudil na druhé straně Kejzlarův nájezd, který zastavil faulem mimo velké vápno vyběhnutý Milan Bébr. Rozhodčí udělil benáteckému brankáři pouze žlutou kartu. Za dvě minuty právě Kejzlar dorazil Zierisovu střelu do sítě, ale gól neplatil pro ofsajd.

V 83. minutě nepropálil po rohu brankáře Východočechů z voleje Borovička, ale utkání směřující k bezbrankové remíze přece jen vyvrcholilo benáteckou radostí. Viktoru Šimečkovi se v čase 92:02 neroztřásly nohy pod tíhou okamžiku a penaltu napral do horního růžku.

Benátky tak uspěly podstatně lépe než jejich podzimní hostitel Horky, které s překopaným kádrem utrpěly debakl 0:5 ve Dvoře Králové a tak skončil boleslavsko-trutnovský meziokresní dvojboj na body smírně.

Branka: 90.+3 z PK Šimeček. Rozhodčí: Trska. ŽK: 2:2. Diváci: 170. Střely na bránu: 5:2. Rohy: 10:0.

Benátky: Bébr – J. Šimek, Borovička, Kysela, Sudek – O. Šimek (65. Kocourek), Hrdina (89. Mižič), Šimeček, Boček, Macek – Peremene (76. Košek).

Dvůr Králové – Horky 5:0

Branky: 50. a 64. Vitebský, 7. Pícha, 25. Vaníček, 27. Rejl. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 3:2. Diváci: 300.

Horky: Truksa – Novák (53. Kovalov), Krčmář, Borek, Machů, Kasalík (77. Popovič), Procházka (53. Tkachenko), Mynář, Bogatkin (46. Zikmunda), Šťastný, Mbah).

KAREL JEDLIČKA