Dobrovice, Horky, nebo naposledy třeba béčko Žižkova. Tyto týmy už zůstaly na štítě po podzimu nejhůře postaveného z boleslavského tria v divizi. Trenér Michal Mašek výsledky rozhodně nepřeceňuje. „Hrají to víceméně kluci namíchaní i z béčka. Je to milý začátek, ale ukáže až soutěž, jak jsme na tom a jestli navážeme nebo ne,” komentuje docela povzbudivý start do nového roku.

Jako o dosud nejužitečnějším mluví hned o prvním zápase, který dopadl o poznání lépe pro soupeře. Tím ovšem byly třetiligové Přepeře. „Se soupeřem hrajícím o soutěž výš jsme odehráli výborný první poločas. Pak tím prostřídáním byl výsledek takový krutý (0:7). Ale první poločas myslím snesl měřítko a byl příslibem do celé přípravy.”

V letní soutěžní přestávce se áčko Kosmonos potýkalo s odchodem některých důležitých hráčů. Jak je tomu nyní? „Kluci, co u nás byli na hostování z Boleslavi, se vrátili, takže zatím přípravu absolvujeme bez nich. Jinak nějaké velké pohyby nejsou. Máme něco rozjednaného, ale relativně je ještě čas a jsme zatím v klidu,” přiblížil Michal Mašek.

Prozradil, že jedním už otestovaným hráčem byl cizinec, který to předtím zkoušel i v Přepeřích. Ani o patro níž ale neoslovil. Šanci zaujmout a začlenit se prý naopak mají hráči z A-třídního béčka. Jako ideální doplnění by si kouč představoval po jednom zkušenějším hráči do každé řady. „Ale hráči nejsou vůbec nikde, takže si musíme vystačit z vlastních řad. Věřím, že tím, jak trénujeme, budeme konkurenceschopní,” míní trenér Kosmonos, který si dlouhodobě nemůže stěžovat na tréninkovou morálku hráčů.

Nejen proto vystačí na kopečku nad Boleslaví pouze s přípravou v domácích podmínkách a nechystají se nikam na soustředění. „Kluci by si museli brát dovolené, což třeba se škodovkou je dost složité mimo celozávodku,” objasňuje. Navíc pro tým domluvil i dostatečný počet zápasů, nejen těch v rámci zimního turnaje v Brandýse.

„Máme ještě další. Odehrajeme nějakých jedenáct za tu přípravu, což si myslím, že je úplně super na různé zkoušení,” pochvaluje si na první pohled až značnou porci. Podle Maška je ale adekvátní pro rovnoměrné zapojení celkem okolo pětadvaceti hráčů. „Společnou přípravu s béčkem aplikujeme už léta a víceméně se nám to osvědčilo,” ujišťuje.

S blížícím se březnovým startem divize, do níž půjdou z třinácté příčky se sestupovým nožem na krku, už i přípravné zápasy naberou na důležitosti směrem k základní sestavě. „Teď v sobotu jedeme mimo turnaj na Aritmu, což je divizní soupeř, a další týden máme boleslavské béčko. Tam už bychom měli mít sestavu, která se bude blížit tomu startu,” nastínil lodivod nejbližší plány.


Načítám tabulku ...