Posledně jmenovaní byli během loňského podzimu v pozici nováčka, když nahradili ve třetí divizní skupině klub z Ostré. Premiérovou sezonu si však nakonec moc dlouho neužili.

Kosmonosy nejprve na vlastní kůži okusily povinnou karanténu a do soutěže, do které navíc vstupovaly se zbrusu nově postavenou tribunou, měly parádní vstup. Po osmi odehraných kolech držely s patnácti body skvělé páté místo.

V konsolidovaném kádru neproběhla během přestávky téměř žádná změna, klub z kopce nad Mladou Boleslaví bude i v letošní sezoně spoléhat na široký kádr plný mladíků, který má ve svém čele ex-ligového záložníka Tomáše Fabiána. Ten se svými spoluhráči během dlouhé přestávky rozhodně nezahálel.

„Měli jsme nejprve individuální tréninkové plány, hned jak to šlo, začali jsme trénovat po skupinách na hřišti,“ prozradil kosmonoský záložník Jakub Maryška.

Během května a června pak Kosmonosy odehrály i řadu přípravných utkání. Za všechny zmiňme těsnou porážku od třetiligových Přepeř 1:2. Stejný výsledek si pak fotbalisté Kosmonos přivezli také na začátku června z Neratovic.

Kromě divizní soutěže se ale v Kosmonosech těší hlavně na 11. srpna. To totiž do města, které je známé také díky místní psychiatrické léčebně, přijede v rámci prvního kola MOL Cupu pražská Dukla. Oba celky na sebe přitom mohly narazit v pohárové soutěži už vloni ve druhém kole, ale Kosmonoští smolně vypadli o rundu dříve v penaltovém rozstřelu s pražskou Aritmou. Aritma následně k zápasu proti Dukle kvůli epidemiologickým pravidlům nenastoupila.

Osud si však s Kosmonosy mile pohrál a jeden z nejslavnějších klubů české historie jim pro letošek přihrál do cesty už na úvod pohárového pavouka.

„Je to pro nás odměna za tvrdou práci. Na zápas se všichni těšíme, protože pro valnou většinu z nás půjde o vrchol dosavadní kariéry,“ neskrývá nadšení středopolař Maryška.

Velmi pikantní duel to pak bude pro Karla a Daniela Kozmových. Prvně jmenovaný a starší z bratrů Karel, totiž hraje právě za Kosmonosy, mladší Daniel je pak dokonce kapitánem Dukly. V loňské sezoně prodělal operaci kolena, na zápas proti svému bratrovi by však měl být odchovanec FK Mladá Boleslav plně připraven.

Samotný divizní ročník zahájí Kosmonosy dvěma domácími zápasy. V sobotu hostí soupeře z Kolína, ve druhém kole přijede Hlinsko.