„Zklamání ani ne z výsledku jako z výkonu. Domácí nás neporazili ani tak kvalitou jako ochotou obětovat se,“ mrzelo po utkání trenéra Kosmonos Michala Maška.

Jak zápas pro jeho tým nadějně začal, o to hůř končil. Pajer v 7. minutě přetlačil v soubojích tři protihráče včetně brankáře a neohroženě si došel pro vedoucí gól. „Úvod byl super, po čtvrt hodině jsme z toho ale vypadli a po chybě před vyrovnávajícím gólem se nám hra sesypala,“ dodal Mašek.

Zmar hostů vystihovala i situace z 89. minuty. V závěru se hnali za umazáním jednogólového manka. Místo náporu na domácí branku ale přišel konflikt jako z pralesní ligy.

Rozbuškou se stal v přerušené hře zákrok hostujícího Stanislava Halušky. Hráč, který se objevil na hřišti až v průběhu druhého poločasu, dobíhal u domácí střídačky míč. Ten ovšem skončil v rukách chvíli vystřídaného a na zemi sedícího Matěje Koláře. Za návrat balonu na čáru, který nebyl podle jeho představ, Haluška uštědřil soupeři kopanec.

Kromě následného vyloučení se okamžitě ocitl i v „lynči“ domácí lavičky. Strkanici, kterou přiběhli řešit i další hráči a členové realizačních týmů, roztrhávali rozhodčí i pořadatelé. Nejaktivnější ze mstitelů, asistent domácího trenéra Jan Věchet, viděl rovněž červenou kartu.

„Byly tam i trochu provokace ze strany domácích. Vyplynulo to z nějaké bezmoci. Závěr byl napružený a stačí pak nějaký spouštěč,“ komentoval kouč hostí asi dvouminutové zklidňování vášní. Po opadnutí emocí domácí v nastavení korunovali proti oslabenému soupeři výhru gólem na 3:1.

Benátky stáhly lídra, Straka má zamčeno

Zbylým dvěma okresním zástupcům v divizi C se první květnovou sobotu podařilo bodovat. Benátkám vystřelil radostný návrat ze hřiště čtvrtého Vysokého Mýta Tomáš Fabián. Jediný gól utkání vstřelil po necelé čtvrt hodině hry. Brankář Straka vychytal i při svém druhém startu v sezoně i řadě čisté konto.

Vítězové se nejméně do nedělního podvečera vrátili na druhou příčku tabulky a navíc umazali dva body na vedoucí Ústí nad Orlicí, které si doma nedokázalo poradit s Letohradem a s jasně posledním týmem tabulky uhrálo pouze bezbrankovou remízu.

Stejný výsledek se zrodil také v Dobrovici. Domácí jím proti pražským Spojům ukončili sérii tří porážek v řadě. Podle trenéra Michala Sedláčka byli nejlepšími hráči vyrovnaného utkání s šancemi na obou stranách hřiště brankáři Bartoš a Tkachenko. „Remíza z mého pohledu je víceméně zasloužená. Doufám, že příští týden si z Letohradu odvezeme tři body a posuneme se v tabulce vzhůru,“ poznamenal kouč Dobrovice.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...