Tři mladoboleslavská derby má podzimní divize za sebou, všichni zástupci okresu si připsali po jedné výhře a jedné porážce. V Kosmonosech tvrdili muziku tabulkově níže postavení domácí.

Už v 5. minutě se pískala za ruku penalta pro domácí, tu však Fabiánovi brankář Durov vyrazil. Za Kosmonosy otevřel skóre ve 12. minutě placírkou k tyči ze skrumáže po rohovém kopu Aleš Kohout mladší. Po dalším rohu pak hlavičkoval Fabián do tyče.

„Šli jsme do zápasu s tím, že trochu zalezeme a posuneme blok níže, protože jsme věděli, že Horky budou mít problém, pokud se nedostanou k náběhům a přihrávkám do sprintu,“ prozradil kosmonoský trenér Michal Mašek. „Ve finále jsem s takticky zvládnutým zápasem spokojený, protože jsme soupeře za celých 90 minut až na ten gól v závěru k ničemu nepustili.“

Boleslavští fotbalisté sice jako první inkasovali, ale nakonec Bohemku deklasovali 4:1.
Rozhodl drtivý závěr. Boleslav doma udolala klokany

Horky marně nahazovaly motor a vyprodukovaly jen Horákovu střelu z dálky a Borkovu hlavičku, obě nad břevno. „Nepodali jsme optimální výkon. Byl to boj uprostřed hřiště, špatně jsme řešili finální přihrávky do volných prostorů a nebyli jsme vůbec nebezpeční,“ zlobil se horecký kouč Petr Mikolanda.

Stejně jako domácí se hosté několikrát domáhali penalty, ale Drahoslav Drábek už další nepískl.

„Rozhodčí to nastavil tak, že menší zákroky nepískal oboustranně ani v poli a posuzoval to stejně od první minuty,“ prohlásil Michal Mašek. „Byly tam nějaké sporné situace, ale k tomu se nechci vracet, soustředím se na výkon svých hráčů a ne rozhodčího,“ vrtěl hlavou Petr Mikolanda.

Závěr zápasu početné publikum nezklamal. V 80. minutě vyslal Fabiána do sóla střídající Marek, tentokrát ještě Durov na čáře zachránil, ale za pár desítek vteřin se k bývalému hráči FK Mladá Boleslav míč vrátil a zpoza šestnáctky ho práskl pěkně k tyči – 2:0.

Zápas mezi Sokolem Uhy a společným týmem Chlumína a Tuhaně končil neslavně - potyčkou.
Divočina v pralese! Duel čtvrté třídy ukončily pěsti, v akci záchranka i policie

Dlouho neškodné Horky ještě zdramatizovaly závěr, když Cykalův střílený centr doklepl zblízka střídající Dudla, ale domácí si nastavení zkušeně pohlídali. Marek z brejku nepropálil Durova a poté jim nevyšel ani nepřímý kop uvnitř vápna po odpískané malé domů, zůstalo tak u nejtěsnější výhry.

Celá okresní trojice se po zápase srovnala na 17 bodech uprostřed tabulky. „Dýchá se nám líp, ale soutěž je hodně vyrovnaná a potřebujeme ještě dvakrát bodovat, aby byl přes zimu klid,“ tvrdí Michal Mašek.

Kosmonosy – Horky 2:1 (1:0)

Branky: 12. Kohout, 80. Fabián – 89. Dudla. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 4:3. Diváků: 205. Střely na bránu: 8:2. Rohy: 6:9.

Kosmonosy: Hartych – Kubelka, Žižka, Hošťálek, Šimáček – Motyčka (79. M. Horák), Smetana, Mašek, Král (63. Hrdlička) – Kohout (70. Marek), Fabián.

Horky: Durov – Cykalo, Zikmunda, Livora, Prokorát (46. Tarasjuk) – Jarošenko (64. Matoušek), Borek, J. Horák (64. Dudla), Bakayoko (77. Zörkler), Pánek (77. Krčmář) – Mbah.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

KAREL JEDLIČKA