Východočeši rozhodli divizní zápas hned v 8. minutě, když přetažený a před bránu vrácený centr umístil do sítě nedbale hlídaný Marek Brich. Od té chvíle se mohli soustředit na obranu a Horkám toho v nepříliš kvalitním duelu moc nedovolili. Do přestávky zaujala snad jen Foungalova hlavička. Na začátku 59. minuty se blýskl náchodský brankář Hladík robinzonádou proti trestnému kopu Zörklera mezerou ve zdi z 18 metrů, ještě v téže minutě pak rozkmital slalom Pánek, křížně však minul. Ze sílícího tlaku Horek vzešla už pouze Prokorátova hlavička těsně nad břevno po centru zprava.

„Mezihra není špatná, držíme míč, jenže v divizi nemáte sedm vyložených šancí, ale dvě a ty je potřeba proměnit,“ konstatoval trenér Horek Petr Mikolanda. „Bez útočníka se to ale nedá. Zkusili jsme na hrotu pět hráčů, ale ve vápně se chováme jako děti, které se tam jdou jen postavit a doufají, že gól dá někdo jiný. Máme samé hodné kluky a žádného vlka.“

Fotbalisté Kosmonos mají první jarní výhru.
Jarní tápání Libiše platí i po Kosmonosech, gólovou normu dorovnal kapitán

V předposlední minutě mohl dlouho zatažený Náchod ještě jednou udeřit. Po špatně vhozeném autu (20 metrů od místa, kde míč přešel čáru) rozhodčí udělil vhazování hostům, dlouhý míč převzal ve vápně Tobiška a přízemní ranou orazítkoval tyč.

Tradiční průvan v kádru zatím do zámeckého parku u Jizery moc radosti nepřivál. Mužstvo se potřebuje sehrát, ze služebně starších hráčů v něm zbyli pouze Horák se Zikmundou a Tarasjukem. „Obměnu kádru jsme museli udělat z ekonomických důvodů. Přivedli jsme mladé hráče, máme jen dva zkušenější lídry, ostatní se to učí a někteří jako Ondra Bičiště jsou po zranění,“ uvedl Mikolanda.

„Uvědomujeme si, že takhle se hrát nedá, máme ještě týden a potřebujeme buď někoho gólově oživit, nebo přivést posilu. Že se na nás teď bodově dotáhl Náchod, není podstatné. Ve skupině je sedm mužstev na stejné úrovni, mezi kterými se bude rozhodovat o záchraně,“ tvrdí Petr Mikolanda.

Příprava: FK Mladá Boleslav - FC Sellier & Bellot Vlašim
FOTO: Boleslav v přípravném utkání přehrála druholigovou Vlašim

Horky – Náchod 0:1 (0:1)

Branka: 8. Brich. Rozhodčí: Cichra. ŽK: 3:5. Diváků: 82. Střely na bránu: 5:3. Rohy: 4:1. Horky: Fülöp – Tarasjuk, Foungala, Šlehofer, Prokorát – Madi, Horák, Pánek, Dudla (46. Bílek) – Livora (63. Zikmunda), Zörkler (63. Bičiště).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …