Důležitý moment byl v zápase Letohradu proti Horkám nad Jizerou k vidění hned v první minutě. Hlavní sudí po kontaktu hostujícího brankáře Kirilla Durova s útočníkem Letohradu nařídil pokutový kop. Penaltu neproměnil Adam Nágl, jehož střelu do středu branky vyrazil Durov, který se stal hrdinou okamžiku. Podle hostujícího trenéra Petra Mikolandy se o penaltový zákrok rozhodně nejednalo. „Penalta to být neměla. Ve chvíli, kdy si útočník prostrčí míč okolo stopera a vystřelí, brankář zblokuje střelu a útočník svým pohybem pokračuje dál a do gólmana narazí, přepadne přes něj, ale už předtím zakončí, nemůže být nařízena penalta,“ poznamenal trenér Horek nad Jizerou.

NEČEKANÝ ÚVOD ZÁPASU

Hostující celek se na utkání svědomitě připravoval. „Hráči viděli video, takže věděli, jakým fotbalem se Letohrad prezentuje,“ poznamenal Petr Mikolanda. Hru jeho svěřenců výrazně ovlivnila událost z první minuty. Styl hry, se kterým chtěly Horky vstoupit do zápasu, se rozplynul. „Do ofenzivy jsme se trochu báli, když rozhodčí takhle nastaví metr, tak se hráči trochu bojí. Když už jsme si šance vypracovali, tak jsme je nedokázali proměnit, báli jsme se i vystřelit,“ sdělil hostující trenér. Letohrad se dokázal prosadit jako první. V šestadvacáté minutě zakončil domácí akci přesným zakončením Martin Lorenc. „Gólman nešťastnou shodou náhod vyboxoval míč přímo doprostřed. S tím se už nedalo nic dělat,“ ohlédl se za první inkasovanou brankou Petr Mikolanda.

NEPROMĚNĚNÉ ŠANCE

Horky nad Jizerou měly v prvním poločase příležitosti na vyrovnání, ale trápila je koncovka. „ V první půli jsme měli dvě krásné šance na zakončení uvnitř vápna, ale my místo toho chceme zakončovat barcelonským způsobem, tedy přihrávkou do prázdné branky,“ vrátil se hostující trenér k situacím, které nakonec skončily postavením mimo hru. Horky nad Jizerou během poločasové přestávky udělaly změnu v sestavě, místo Jakuba Zörklerka přišel Adam Čech. Změna hře hostujícího celku prospěla, Horky hrály aktivnější fotbal. Letohrad se díky individuální chybě soupeře dostal do zakončení a domácí náskok navýšil Adam Nágl. Po neproměněném pokutovém kopu si tento hráč zlepšil reputaci.

KONTAKTNÍ BRANKA Z PENALTY

Horky se prosadit dokázaly dvacet minut před koncem. Hostující celek pokračoval v aktivní hře a získal pokutový kop. Ten s přehledem dokázal proměnit Radek Mynář. Od této chvíle měl hostující tým optickou i herní převahu, ale ve vyrovnávající branku tlak přetavit nedokázal. „Od té chvíle jsme měli převahu my, šance jsme si dokázali vypracovat, ale trápila nás koncovka, měli jsme smůlu, domácí štěstí. Musím pogratulovat domácím, kteří si do devadesáté minuty dokázali pohlídat těsné vedení,“ sdělil po zápase trenér Petr Mikolanda.

Fotbalisté Horek nad Jizerou dostali v zápase celkem čtyři žluté karty. „Jistou roli v tom hrály emoce. Penalta proti nám hned v první minutě hodně nahlodá psychiku hráčů. Pak už člověk při jakékoliv situaci reaguje výrazně podrážděněji, než obvykle,“ dodal na závěr. V dalším zápase čeká na Horky domácí duel. V sobotu 5. září od 13:30 hostí fotbalisty Čáslavi.

Letohrad Horky 2:1 (1:0, 1:1)

Branky: Lorenc, Nágl Mynář. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 2:4. Diváci: 172.

Letohrad: Martinovský - Kail (K) (46. Krejčí), Ráliš, Macek, Hiller (85. Strasser), Lorenc, Kabourek, Kundrt, Trnka (89. Zikmunda), Štěpán (74. Javůrek), Nágl. Náhradníci: Vaníček Filip, Krejčí, Zikmunda, Šponar, Javůrek, Strasser.

Horky n. J.: Durov - Bohdan, Kovalov (63. Baisa), Mynář (K), Horák, Vaněk (82. Martinec), Paták, Mbah (Kasík), Borek, Karasiuk, Zökler (46. Čech). Náhradníci: Müller Kasík, Martinec, Čech, Baisa.