Tochovice zaspaly začátek duelu a než se vzpamatovaly, ztrestali Zörkler a Mbah dvě okénka v jejich obraně. „Po krásných gólech jsme šli zaslouženě do vedení, ale pak jsme si začali myslet, že umíme hrát krásný fotbal. Darovali jsme domácím snížení, které je nakoplo. Na menším hřišti začali hrát svoji hru a vyhrávali souboje,“ popsal trenér hostů Petr Mikolanda, co předcházelo nečekané zápletce.

O kontaktní branku se postaral v 31. minutě Jendruščák, když chytře přeloboval gólmana. Sirotek po přestávce vyrovnal šťastným gólem o tyč. Brankář Kirill Durov sice míč vyrazil, ale ten se odrazil zpět od brankové konstrukce k němu a od něj putoval do brány.

Hostům vracel vedení v pádu hlavičkující Bukayoko. V závěru přišlo po faulu Livory z penalty druhé srovnání. S rychlou a tentokrát už definitivní odpovědí přispěchal střídající Dudla. Šťastný odraz po jinak výborném zákroku brankáře Berana tentokrát nahrál hostům a bylo rozhodnuto.

„Dva zápasy po sobě jsme dávali v posledních deseti minutách branky, což ukazuje velkou vůli, chuť po vítězství a charakter,“ těšilo Petra Mikolandu. Podobné drama, byť se šťastným koncem, by si napříště už rád odpustil. „Musíme hrát svůj fotbal, od kterého jsme bohužel ve dvacáté minutě opustili, jinak bychom asi dál kralovali. Tochovice hrály velice dobře a nepříjemně. K tomu jim musím pogratulovat. My jsme samozřejmě rádi za tři body,“ dodal.

Tochovice - Horky n. J. 3:4 (1:2)

Branky: 31. a 83. (pen.) Jendruščák, 55. Sirotek – 2. Zörkler, 13. Mbah, 65. Bukayoko, 87. Dudla. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Horky: Dorov – Prokorát (33. Horák), Matoušek (43. Prykhodko), Krčmář (60. Tsykalo), Zörkler (60. Dudla), Pánek, Livora, Mbah, Borek, Tarasiuk, Bakayoko.

Náchod – Kosmonosy 3:2 (1:1)

Branky: 36. Doucek, 47. Malý, 76. Šesler – 38. Král, 83. Motyčka. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 2:3. Diváci: 130. Kosmonosy: Hartych – Žižka, Podzimek, Šimáček, Mašek, Maryška (64. Marek), Fabián, Horák, Král (80. Motyčka), Kubelka, Šulc (73. Kohout).