Kosmonosy se na jaře i podruhé představily na hřišti soupeře, v Hlinsku bylo záměrem týmu trenéra Michala Maška získat alespoň bod, což se po bezbrankovém průběhu také povedlo.

„Připsali jsme si náš první jarní bod, se který jsme spokojení," hodnotil Michal Mašek, kterému se v souboji tabulkových sousedů více zamlouval první poločas. „Byli jsme aktivní ve hře dopředu, získali jsme mírnou územní převahu a vypracovali si několik standardních situací, ze kterých jsme byli nebezpeční. I přesto jsme hráli v obraně obezřetně a domácí jsme až na pár rohových kopů k ničemu nepustili. Po přestávce jsme si už žádné větší šance nevytvořili a my sami, po naší hrubce, jsme díky skvělému zákroku brankáře Hartycha přežili," popsal, jak zápas dospěl do remízového konce.

Horky potřebují probrat střelce

Podle trenéra Horek Petra Mikolandy úroveň zápasu ve Velkých Hamrech ovlivnila (ne)kvalita tamního hřiště: „V první půli se mužstva snažila hrát fotbal a velké šance byly na obou stranách. Domácí měli nebezpečné hlavičky, my šli dvakrát sami na brankáře. Bohužel po chybě toho našeho se domácí dostali do vedení. Ve druhém poločase to byla jen kopaná. Trávník nedovoloval fotbal. Domácí využívali svých fyzických předpokladů a soubojové chování jim vyhovovalo více. Druhou a třetí branku jsme nabídli sami a pomohli soupeři získat tři body. Naše hra byla dobrá, ale očekávání lepší kombinační hry se nedostavilo. V dalším zápase už snad probereme střelce, jelikož jsme dva zápasy bez vstřelené branky.“

Benátky rozjásal střídající žolík

V Benátkách se představil Letohrad, který před utkáním zaostával v tabulce pouze o dva body. Trenérovi domácího mužstva Radku Lacinovi se tak vyplnilo očekávání těžkého a vyrovnaného zápasu. Ten se svého rozhřešení dočkal až s první brankou v 72. minutě. Do konce hrací doby pak hostitelé stihli náskok ještě dvakrát navýšit. Vítěznou a třetí branku vstřelil v poločase střídající Adam Mansfeld.

„Čekali jsme, že rozhodne první branka, což se také stalo. Mansfeld to nádherně trefil a od té doby si myslím, že jsme hru kontrolovali a ještě přidali dvě krásné branky," notoval si po utkání Radek Lacina a dodal: „Za tři body jsme šťastní. Kluci si je zaslouží. Chválím je za přístup k zápasu, který odmakali. Dnes ty body opravdu vydřeli a napravili si dojem z minulého týdne. Herně to dnes bylo to, co si od toho slibujeme. Takto musíme pokračovat i nadále."

Velké Hamry – Horky n. J. 3:0 (1:0)

Branky: 30. Štěpánek, 62. Kováčik, 84. Šohaj. Rozhodčí: Nymsa. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Horky: Fülöp – Prokorát, Foungala, Plucha (72. Bílek), Zörkler (46. Bičiště), Pánek, Horák (56. Tarasiuk), Livora (64. Dudla), Madi, Šlehofer, Tsykalo.

Benátky - Letohrad 3:0 (0:0)

Branky: 72. a 90+1. Mansfeld, 87. Zabilanský. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Benátky: Jíra – Zabilanský, Glöckner, Kopa, Komma (62. Slicho) – Mbah, Šimeček, Boček (46. Mansfeld), Vobořil, Bodlák (48. Šimek) – M. Macek (88. Košek).

Hlinsko - Kosmonosy 0:0

Rozhodčí: Fišer. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Kosmonosy: Hartych - Podzimek, Smetana, Hrdlička, Šimáček, Mašek, Fabián, Marek, Fišer (55. Kohout), Král (55. Kořínek), Šulc (70. Motyčka).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...