Domácí v opatrné úvodní pasáži přestáli dvě standardky soupeře a sami z první udeřili. Boruta po trestném kopu ještě zblízka veterána Kobose nepřekonal, uspěl až skluzem z dorážky Martin Šťastný. Ondrušík ještě do poločasu napálil z úhlu tyč a Zikmunda málem překvapil Kobose lobem z dálky.

Po přestávce převaha Horek gradovala. Domácí o sobě věděli, rychlé přihrávky po zemi putovaly z nohy na nohu a Náchodským nezbylo než náročně běhat bez míče. Uklidňující gól dal brzy Radek Mynář, který utekl obraně, vysekl kličku Kobosovi a z velmi těžkého úhlu napnul síť – 2:0. „Škoda že podobné průnikové přihrávky nepřišly v prvním poločase,“ všiml si trenér vítězů Zdeněk Doležal.

Další pěknou akci přes Horáka a Ondrušíka zakončoval střídající Kořínek a náchodský brankář vyškraboval na roh.
Michňa si připsal první zákrok až v 88. minutě proti Rojšlově hlavičce, z protiútoku pak zpečetil skóre Stanislav Smetana. Horecký kapitán si naběhl na perfektní Kořínkův pas, posadil si gólmana na zem a s klidem zašoupl do prázdné.

Diviznímu nováčkovi patří chvalitebné šesté místo. Do zápasu nasadil oproti postupovému složení z jara devět nových tváří. „Vždycky to chvilku trvá, ale sestava si už začíná sedat. Víc čekáme od Paraguayce Bareira, jehož brzdí jazyková bariéra. Dnes se nám zápas vydařil, ale aniž bych chtěl Náchod srážet, byl to slabší soupeř než ti, na které jsme zatím v divizi narazili,“ uvedl Zdeněk Doležal.

Divize C - 8. kolo

Horky – Náchod 3:0 (1:0)

Branky: 21. Šťastný, 54. Mynář, 89. Smetana. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 4:3. Diváci: 175. Střely na bránu: 9:1. Rohy: 8:3.

Horky: Michňa – Horák, Šťastný, Boruta, Klain – Smetana, Murárik (90. Korec) – Zikmunda (67. Marčík), Ondrušík (84. Kohout), Jeník (61. Kořínek) – Mynář (77. Bareiro).

Benátky - Vysoké Mýto 0:1 (0:1)

Branky: 35. Tlapák. Rozhodčí: Cichra. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Střely na bránu: 4:1. Střely mimo bránu: 6:6. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:11.

Benátky: Straka – Borovička, Glöckner, Sudek – Jäger (64. Kysela), Machů, Boček (80. Horák), Procházka, Kocourek (78. Mižič) – Dohnalík (64. Košek), Mbah (46. Jimmy).