Hned v úvodní minutě vybojoval Mbah rohový kop. Míč si k praporku postavil Kysela a přesným centrem našel naskakujícího Peremene Gidiona Jimmyho a ten rozjásal benátecké fanoušky.

Benátečtí byli při chuti, další pokus měl na svědomí Mbah, jehož skákavou střelu ale Šťastný zneškodnil. Zvýšit mohli benátečtí hráči v 17. minutě. Šimeček odcentroval z pravé strany na Zabilanského, jehož hlavičku vyškrábl hostující brankář na břevno, od kterého se míč odrazil do jeho moci. První náznak nějakého pokusu z hostující strany si připsal po dvaceti minutách Matějka, jehož střela ale byla zblokována. Další minuty už ale znovu patřily Benátkám. Agilní Mbah vybojoval míč na chybujících hostech, z velké dálky ale cílil vedle.

Dominanci domácích neutnula ani Mackova střela, která nemířila do brankového prostoru. Podobně zakončoval také o dvě minuty později Matějka. Ve 35. minutě Jimmy poněkolikáté zamotal Tobiaše, kterému se asi o benáteckém hráči bude dlouho zdát, našel přesnou přihrávkou Mbaha, který ale z hranice vápna těsně minul.

„Zápas jsme začali velice dobře, brzy jsme vstřelili gól. V první půli jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, které se nám ale bohužel nepodařily proměnit,“ komentoval utkání kouč Benátek Lukáš Jarolím. A pokračoval: „Ve druhém poločase to bylo to samé. Opět jsme měli několik šancí. Zápas, který od prvních minut až do těch posledních vedete 1:0, je vždy o strachu z toho, aby se soupeř netrefil, jako se to málem stalo v závěru, kdy jejich střela letěla o kousek vedle. Za vítězství jsem pochopitelně rád. Nyní nás čeká těžké utkání v Pardubicích. Doufám, že tam po vítězném zápase pojedeme s dobrou náladou a domácí se budeme snažit potrápit.“

Své hodnocení přidal i kouč Trutnova Miloš Dvořák: „Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme ho prohráli. Branku jsme dostali již v první minutě. Řekli jsme si, že chceme být aktivní a opatrní. Na soupeře jsme se připravovali, bohužel v první minutě jsme propadli a inkasovali branku, která dala ráz celému utkání. Snažili jsme se trošku hrát, avšak bez šancí a navíc jen po vápno. Do vápna nelétaly takové míče, které bychom si představovali. Myslím si, že fotbal trošku plakal. Ke konci jsme hráli vabank. V několika situacích nás podržel brankář.“

Benátky - Trutnov 1:0 (1:0)

Branka: 2. Jimmy. Rozhodčí: Szikszay. ŽK: 1:1. Benátky: Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek (65. Horák) – Zabilanský, Šimeček, Jimmy (85. Dohnalík), Šimek(76. Mižič), Kocourek (65. Boček) – Mbah (70. Košek).

ONDŘEJ NEJEDLO