Dobrovičtí stačili během prvních tří jarních kol zkompletovat celou výsledkovou škálu. Po výhře nad Dvorem Králové a vysoké porážce na béčku Chrudimi remizovali s Hlinskem. Byť je soupeř v tabulce hodně nahoře, bere trenér Ondřej Murárik výsledek jako ztrátu. „Po průběhu utkání a vedení dva-nula jsme ztratili dva body,“ řekl po utkání.

Vyrovnaný první poločas přinesl jedinou šanci. Zimní posila domácích Jakub Janovský těsně před přestávkou otevřela skóre. „Hlinsko jsme nepustili do žádné šance, naopak jedinou, kterou jsme si vytvořili, jsme proměnili,“ pochvaloval si Murárik.

Divize B, 18. kolo: FK Neratovice-Byškovice - SK Kosmonosy (0:0), 18. 3. 2023
Z devíti na nulu. Kosmonosy v Neratovicích dosáhly výsledku, pro který jely

Vedení navíc hned čtyři minuty po návratu z kabin navýšil po standardní situaci Marek Volf, který se tak trefil i ve třetím jarním zápase. Východočeši ale přišli stejně rychle s odpovědí. Když si pak autor snížení Milan Králíček dal čtvrthodiny před koncem repete, bylo srovnáno.

„Po druhém gólu se kluci trochu zatáhli pod dojmem tohoto vedení, naopak soupeř neměl co ztratit a hnal se do útoku. Ze dvou situací, které musíme vyřešit, jsme inkasovali, poté jsme si vypracovali ještě tři šance, které jsme bohužel nevyužili,“ popsal kouč Picavy dění v o poznání rušnějším druhém poločase.

Fotbal. Ilustrační foto.
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

V příštím kole zavítá s týmem do Vysokého Mýta, které je v tabulce o dvě příčky a tři body níž.

FK Dobrovice - FC Hlinsko 2:2 (1:0)

Branky: 44. J. Janovský, 49. Volf – 53. a 76. Králíček. Rozhodčí: Vít. ŽK: 3:2. ČK: 79. Tuma (asistent trenéra Dobrovice, za kritiku asistenta rozhodčího). Diváci: 222.

Dobrovice: Bartoš - Pečínka, Marek Sedláček, L. Janovský, Bičiště – J. Janovský (81. Kopecký), Král (76. Kučera), Pánek (67. Horák), Zelinka (67. Klain) - Tomíček (76. Michal Sedláček), Volf.