Na umělé trávě Pastelka v Mladé Boleslavi poslal Benátky do vedení proměněnou penaltou Yaroshenko. Za Kosmonosy ve druhém poločase srovnal Pajer.

„Náročné, místy zbytečně vyhrocené (již tradičně) utkání bylo skvělou přípravou na jarní divizní souboje,“ shrnul utkání trenér Kosmonos Michal Mašek a dodal: „Soupeř nám nedal ani kousek prostoru zadarmo a hrál velmi kvalitní fotbal. Šancí bylo pomálu, možná jsme měli o něco blíž ke vstřelení vítězného gólu my, ale ve výsledku byla remíza spravedlivá. Škoda jen zbytečných zranění na obou stranách.“

Z přípravného fotbalového utkání Kolín - Dobrovice
Dobrovičtí dostali další třetiligovou lekci. V přípravě zkouší tři nové hráče

Kosmonosy - Benátky n. J. 1:1 (0:1)
Branky: 61. Pajer - 26. Yaroshenko z pen. Rozhodčí: Nepovím.
Kosmonosy: Hartych (45. Kindl) - Kubelka (65. Kořínek), Hošťálek (65. Omerbegovič), Omerbegovič (45. Žižka), Hrdlička (45. Král) - Pivazi, Traore, Pajer, Fabián - Mašek, Kořínek (45. Podzimek).
Benátky: Straka (46. Dědek) - Zabilanský (32. Poustecký), Kopa, Slicho, Komma - Holakovský, Šimeček, Komárek (46. Šimek), Yaroshenko - Trawally (74. Komárek), M. Macek (46. Boček).

Kosmonosy - Nymburk 2:4 (1:2)
Branky: Brooks, Boxan -
Kosmonosy: Matěka - Sádlo, Kozma, Brooks, Hradec - Hutsalyuk, Kraus, Žďánský, Motyčka - Boxan, Stacha (Zeman, Strouhal, Šteiner, Husák, Zajíček, Maryška).

Trenér Benátek Tomáš Staněk viděl reprízu výsledku z úvodní přípravy svého celku (s dorostem Boleslavi) dost podobně jako jeho protějšek. „Myslím, že to byl hodně bojovný zápas, jak už u obou soupeřů bývá. O malinko větší kvalitou asi v utkání disponovaly Kosmonosy a vypracovaly si asi i o jednu dvě brankové příležitosti víc. Ale jsem rád, že jsme podobné utkání odehráli, protože nám to zase ukázalo nějaké věci, na kterých musíme pracovat,“ řekl Tomáš Staněk s tím, že utkání splnilo svůj účel. „Rotovali jsme s hráči na postech a mělo to i kondiční charakter,“ upřesnil.

Ze zápasu museli na benátecké straně nuceně odstoupit hned tři hráči. Kouč věří, že se Zabilanský, Poustecký i Macek dají v dohledné době do pořádku. „V poslední době se nám to trochu schází. Ale je příprava, kluci jsou v zátěži, takže se dají očekávat, i když se snažíme dělat všechno proto, aby se tak nedělo,“ dodal Tomáš Staněk.

Na zimním turnaji v Brandýse se Kosmonosy potkaly s Nymburkem, kterému se v přípravě dosud výsledkově rovněž dařilo. Fotbalisté Polabanu Nymburk hrající krajskou I. A třídu porazili víceméně rezervní celek Kosmonos 4:2.

„Mladší parta podala velmi sympatický výkon. O lepší výsledek nás připravila slabá koncovka a individuální chyby v obranné fázi. I tak jsme spokojeni s prací klukům, kteří se snaží aplikovat věci z tréninků do utkání,“ řekl k turnajovému klání Michal Mašek.

Příprava: FK Mladá Boleslav B - Bohemians Praha 1905 B (1:1), hráno 4. února 2023.
Obrazem: Rezerva v přípravě smírně s jedním z lídrů třetí ligy

Kosmonoští v utkání brzy vedli, soupeř ale z penalty srovnal a ještě do obrátky otočil. „Bylo to celkem vyrovnané utkání, my jsme měli asi o malinko více ze hry. Čekali jsme, že budeme hrát proti daleko silnějšímu soupeři, na to jsme se připravovali. Kosmonosy nastoupily spíše z hráči béčka,“ dodal jeden z trenérů Polabanu Radek Hanuš.