Sedmadvacetiletá letní posila, která se na české trávníky vrátila po působení na Slovensku, se v novém dresu gólově uvedla už proti Chebu a také ve Štětí. Naposledy sice vyšla s týmem střelecky naprázdno na hřišti pražského Újezda, proti nováčkovi z Vilémova to ale pořádně rozbalila.

Pajer načal účet jistě proměněnou penaltou po faulu na pronikajícího kapitána Fabiána. Podruhé uklízel z jedničky secvičený rohový kop Maška. Své dílo pak dokončil deset minut po změně stran, kdy jeho pravačka čarovala z přímého kopu po faulu na Maška. Odchovanec Mladé Boleslavi tak pečetil výsledek na konečných 4:2.

Také hosté v mezičase našli střelce. Křížnou ranou z šestnáctky a pak přesnou hlavičkou je vracel dvakrát na kontakt Kučera. Třetím úspěšným zakončovatelem byl v utkání domácí Prieložný. Jeho zásah po rohu z levé strany byl zrcadlovou kopií branky na 2:0. Domácí spolu se střelci mohli oslavovat i druhou podzimní výhru.

„Zasloužené, ale vydřené vítězství,“ shrnul zápas trenér Kosmonos Michal Mašek. „Úvod se nám herně vydařil a soupeře jsme od první minuty zatlačili před vlastní pokutové území. Bohužel jsme se v defenzivě nevyvarovali opět chyby a hosté z ojedinělé akce snížili. Naštěstí jsme do přestávky šli do dvoubrankového vedení,“ oddechl si kouč.

A mohl ještě jednou, to když ještě před odchodem do kabin nebyl faul Podzimka oceněn druhou žlutou kartou. Komplikace ale stejně přišly. „Úvod druhé půle se nám hrubě nevydařil a z prvního protiútoku jsme inkasovali podruhé. Naštěstí Pajer z přímého kopu zkompletoval svůj hattrick. Pak už jsme se soustředili na udržení náskoku a další branku jsme z několika šancí nepřidali," náražel Mašek mimo jiné na Kořínkovu hlavičku do břevna.

5. kolo: Březová - Louny 1:2 (89. Veselý - 24. Myška, 48. Zícha), Kladno - Admira Praha B 1:0 (48. z pen. Pechr), Kosmonosy - Vilémov 4:2 (7. z pen., 16. a 55. Pajer, 39. Prieložný - 22. a 47. Kučera), Česká Lípa - Újezd Praha 4 3:2 (37. a 79. Halbich, 65. Blažek - 6. Kaiser, 22. Špaček), Chomutov - Neratovice 2:1 (22. Kopta, 90+2. Chaloupka - 35. Šobr), Libiš - Štětí 1:2 (45+2. z pen. Přibyl - 45. Vacek, 89. Vokoun), Český Brod - Slaný 4:1 (27. a 90. Fikejz, 52. Sklenička, 63. Václavík - 35. Dohnanský), utkání Meteor Praha - Cheb se hraje v neděli


Načítám tabulku ...