Kosmonosy i díky pokračující střelecké formě Vratislava Kořínka (zavěsil ve třetím utkání v řadě) vedly nad Vysokým Mýtem v každém z poločasů. Druhé sezonní výhry nad stříbrným týmem tabulky se nakonec doma nedočkaly. Trenér Michal Mašek ale s kvalitním soupeřem i remízu bral.

S podobným rozpoložením se z Trutnova vracela také výprava Horek. Poslední tým soutěže remízou 1:1, která se po vyrovnání hostí v nastaveném čase zrodila už do poločasu, zabodoval po sedmi kolech a poprvé pod vedením nového trenéra Lukáše Mücka.

Porážkou se po dvou chudších venkovních kolech vrátili na domácí pažit fotbalisté Benátek. Velké Hamry se staly vůbec první návštěvou, která v aktuální divizní sezoně odvezla z Letního stadionu všechny body. Jak se ovšem shodli i oba trenéři, byl výsledek dílem obří smůly na jedné a štěstí na druhé straně.

Kosmonosy – Vysoké Mýto 2:2 (1:1)

Michal Mašek, trenér Kosmonos: „Proti druhému týmu tabulky jsme doma chtěli navázat na výkony z předchozích dvou zápasů, kdy jsme bodovali naplno. Na rozdíl od utkání v Poříčanech, které bylo spíš bojovné než fotbalové, jsme tentokrát očekávali, že i díky kvalitě soupeře půjde o fotbal. V úvodu jsme měli mírnou územní převahu, ze které jsme vyprodukovali několik rohů a jednu vyloženou šanci, kterou tentokrát Fabián neproměnil. Ve dvacáté minutě jsme šli zaslouženě do vedení, kdy Kořínek potvrdil svou střeleckou formu z minulého týdne. Bohužel o pár minut později jsme inkasovali po špatně vyřešené situaci před naším pokutovým územím a následné střele z dvaceti metrů. Zbytek poločasu jsme dohrávali nervózně, bez potřebného sebevědomí a kvality v kombinaci. Po zklidnění v kabině jsme se v úvodu druhé půle zlepšili a povedlo se nám vstřelit druhou branku díky Fišerovi, který zužitkoval Maškův pas. Zdálo se, že v poklidu dovedeme utkání opět k tříbodovému zisku, ale hrubá chyba celého týmu, kdy jsme špatně řešili ofenzivní situaci a následně ani nezabránili rychlému protiútoku, nás o vítězství připravila. Nutno však přiznat, že bod proti silnému soupeři bereme, protože v závěru hrozilo, že nakonec utkání ztratíme i úplně.“

Branky: 21. Kořínek, 58. Fišer – 26. Kopřiva, 74. Haladei. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 1:4. ČK: 94. J. Dvořák (Mýto), 87. F. Dvořák (trenér Mýta). Diváci: 200.

SK Sigma Olomouc - Mladá Boleslav. Matěj Hadaš

Trutnov – Horky n. J. 1:1 (1:1)

Lukáš Mück, trenér Horek: „Po prvním poločase, kdy jsme měli řadu velkých šancí, jsme měli vyhrát my. Po druhém je, myslím, remíza zasloužená. Také domácí pak měli řadu šancí. Nás v utkání suprově podržel gólman (Fülöp). Hrál se fotbal nahoru-dolů. Škoda jen, že jsme proměnili snad až naši pátou vyloženou šanci, kdy se trefil kapitán. Na týmu bylo vidět povzbuzení ze zápasu s Kolínem, kluci hráli s nasazením i chutí porvat se v každém zápase o tři body. Na hřišti plnili, co měli. Trutnov byl nepříjemným soupeřem, měli skvěle nacvičené akce. Získaný bod koresponduje s tím, co jsem říkal už dříve, a sice že máme tým, který může hrát v klidu prostředek tabulky. Kdo utkání viděl, musí uznat, že se zvedáme a máme potenciál v soutěži zůstat.“

Branky: 23 Rajnoch – 45+1. Pánek. Rozhodčí: Blatný. ŽK: 3:1. Diváci: 150.

Benátky - Velké Hamry 1:2 (1:1)

Radek Lacina, trenér Benátek: „Pro nás to byl smolný zápas, který bych rozdělil na dvě části. Herně jsme odehráli skvělé utkání, ve kterém jsme si vytvořili mraky brankových příležitostí. Výsledkově jsme ho ale nezvládli. Dnes jsme z hostujícího brankáře udělali hrdinu. Tolik brankových příležitostí, které jsme měli, to je snad na tři zápasy. Vytěžili jsme z toho bohužel jen jeden gól a soupeř nás vycvičil z produktivity. Ze dvou povedených akcí vstřelil dvě branky a odvezl si tak tři body. Velkým Hamrům musíme pogratulovat a zaměřit se na naši produktivitu, abychom toto v dalších zápasech neopakovali."

Zdeněk Bryscejn, trenér Velkých Hamrů: „Musím přiznat, že i když jsme v tabulce nahoře, takto nás ještě nikdo nepřehrával. Řekl bych, že jsme docela dobře začali, což trvalo prvních patnáct minut. Poté jsme ale začali dělat individuální chyby. Domácí jsme dostali do hry a oni byli opravdu lepší. Důležité pro nás bylo, že jsme ještě do poločasu z ničeho vyrovnali a že jsme tu první půli přežili. V kabině jsme si něco řekli, nicméně benátecký tlak byl stále silný i ve druhém poločase. Vstřelili jsme krásný gól, avšak musím říci, že dnes nás podržel brankář. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a že Benátky nyní hrají dobře, ale tohle…klobouk dolů. Pro nás to je hodně šťastné vítězství."

ČFL: FK Mladá Boleslav B (v bílém) - FK Zbuzany (2:0)
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?