„Tým musím pochválit za bojovnost a velkou snahu poprat se soupeřem a hlavně se sebou samými v momentech, kdy se nám úplně nedařilo. Ač tak normálně nečiním a jednotlivce nevyzdvihuji, tentokrát udělám výjimku a pochválím gólmana Šteinera za spolehlivý a jistý výkon,“ shrnul utkání trenér Kosmonos Michal Mašek.

Na Litoměřicku se jeho týmu podařilo napravit selhání z úvodního kola, které se podle Maška přeneslo i do utkání ve Štětí. „Od prvních minut, ale bylo jasné, že to nebude jednoduché, neboť na týmu ležela očividně psychická deka z minulého týdne,“ potvrdil kouč.

Dění na hřišti pak ovlivnila i velmi brzká červená karta. Domácí Alberovský ve snaze zasáhnout vysoký míč „oholil“ kopačkou na tváři Prokoráta a za surovou hru byl už po necelých pěti minutách vyloučen. „Přísná, leč spravedlivá červená. Naštěstí zůstalo jen u krvavého šrámu a nestalo se nic horšího,“ komentoval Mašek zle vyhlížející zákrok.

ČFL B, 2. kolo: FK Mladá Boleslav B - SK Benešov (1:0). Hráno 13. srpna 2022
Foto: O výhře boleslavského béčka rozhodl nejmladší hráč

Početní nepoměr změnil taktiky i role obou týmů. Kosmonosy místo čekání na příhodný brejk musely útočit do kompaktního bloku. Místo šancí ale převaha hostů dlouho ztroskotávala na nepřesnostech. Bezbrankový stav se podařilo zlomit až deset minut po změně stran. Po faulu Poláka na Kubelku proměnil penaltu Pajer. „Spadl nám kámen ze srdce,“ přiznal Mašek s tím, že do té doby hráče svazovala nervozita.

Brzy se navíc podařilo zlomit odpor bojujícího soupeře. Domácí dvakrát chybovali ve středu hřiště a Kosmonosy rázem vedly 3:0. Nejdříve Prieložný hrudníkem nabil Maškovi, a ten z šestnáctky trefil přesně k tyči, chvíli nato poslal Fabián kolmicí do samostatného nájezdu střídajícího Krále, který obešel brankáře a zakončil do prázdné.

Štětí pět minut před koncem snížilo vlastní brankou Podzimka, další kuriózní zásah do vlastní sítě byl nakonec jen lehkou připomínkou týden starého trauma. Skóre totiž vzápětí uzavřel další parádou Mašek, který po narážečce s Maryškou prokličkoval domácí obranou a střelou podél brankáře zvýšil znovu na rozdíl tří branek.

I. A třída - sk. B, 1. kolo: Sokol Luštěnice - Slovan Lysá n. L. (1:2). Hráno 13. srpna 2022
Lysá otočila dvěma góly ze dvou střel soubojový duel v Luštěnicích

Zatímco v hostující řadách zavládla spokojenost, domácí měli o viníkovi porážky celkem jasno. Během i po utkání se hodně zlobili na hlavního sudího Jana Švorce z Prahy. „Poberbrovské době rozhodčí dobrou vizitku fotbalu neudělal,“ nebral si servítky sekretář SK Štětí Milan Plíšek, podle kterého měl sudí od začátku dvojí metr.

Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

„Nedělá se to, ale dnešní výkon Jana Švorce z Prahy zápas v náš neprospěch významně ovlivnil a bohužel má i svůj podíl na neúspěšném výsledku. Od první minuty bylo jeho rozhodování velmi nepřesné a zákroky na naše hráče, které byly nedovolené, nepískal a naopak na druhé straně se ozývala píšťalka. Nemluvě o tom, že dva hráči hostů mohli být také vyloučeni. Penalta za držení dresu v pokutovém území se pískat dala také. V krátké době to je druhé nepřesvědčivé vystoupení rozhodčích na našem hřišti v náš neprospěch. Diváci si pamatují zápas v poháru s Dobrovicemi,“ zlobil se Plíšek.

Štětí – Kosmonosy 1:4 (0:0)

Branky: 84. vlastní Podzimek – 67. a 87. Mašek, 56. Pajer z PK, 71. Král. Rozhodčí: Švorc. ŽK: 4:3. ČK: 5. Alberovský (Štětí). Diváci: 120.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …