Po utkání se totiž hosté dožadovali ověření totožnosti jednoho z domácích hráčů. Ten se ale k rozhodčím nedostavil. Vysvětlení na místě? Prý pospíchal do zaměstnání. „Po skončení utkání sdělil vedoucí týmů hostů, že žádá o kontrolu totožnosti domácího hráče číslo 18 Zdeňka Zahálky. S tím byl následně obeznámen vedoucí domácích Jaroslav Dvořák. Ten nám ale oznámil, že kontrola totožnosti nemůže být provedena, neboť hráč ihned po skončení utkání odjel do zaměstnání do Prahy,“ zní přesný popis ze zápisu o utkání podle rozhodčího Tomáše Doubka.

Ten dále uvedl: „Během čekání na domácího vedoucího byla otevřena karta domácího hráče, u kterého byla žádána kontrola totožnosti. Dle fotografie se trojice rozhodčích domnívá, že se skutečně o tohoto hráče nejednalo.”

A celá záležitost tak putovala na stůl sportovně-technické a disciplinární komise řídící orgánu pro Čechy. A ty ve čtvrtek rozhodly – kontumace zápasu výsledkem 0:3 a pokuta pro Horky ve výši dvacet tisíc korun. „Udělali jsme administrativní chybu, pyšní na to nejsme. Ale chyby se prostě někdy stávají,“ dodal k celé záležitosti manažer horeckého klubu Jaroslav Dvořák, s tím, že rozhodnutí nezbývá než respektovat.

Jeho klub teď stejně jako ostatní musí řešit jiné starosti. „Dopadlo to samozřejmě na všechny. Nehraje se a nemůžeme ani trénovat,“ přemítá nahlas nad nastalou situací během vládou vyhlášeného nouzového stavu. „Celá zimní příprava přišla vniveč. A to jsme ji měli letos za posledních pět let opravdu nejpropracovanější, měli jsme i velmi kvalitní soustředění, a všechno teď vyšumělo,“ mrzí Dvořáka. Klubové vedení je s hráči podle jeho slov v pravidelném kontaktu, individuální tréninkové plány ale nemají. „Každý hráč divize je natolik zkušený, aby věděl, jak se má během pauzy udržovat,“ dodává.

Jak dlouhá pauza to bude, ale nikdo netuší. „Osobně si myslím, že jaro už se nerozjede. A trochu mám i obavy, abychom vůbec začali hrát na podzim,“ není úplně optimistický horecký manažer.