Gólově plodnou desetiminutovku trochu kuriózně načal do útoku po týdnu znovu vysunutý zadák Pajer. Po dlouhém autu do šestnáctky se sice nedočkal odpískání penalty, sotva se ale zvedl z trávníku, propustil k němu obránce lacino míč a zkušený borec otevřel skóre.

Přísloví o lehkém nabytí a pozbytí ale platilo záhy na opačné straně, kdy hosté nachytali v nedbalkách domácí obranu a Šteiner byl proti zakončujícímu Ceccarellimu bezmocný. Vyrovnaný stav trval znovu jen minuty. Mašek sáhl do pomalé rozehrávky hostujícího stopera, Fabián vyslal do uličky Kořínka, a ten tentokrát potvrdil pověst střelce.

Ve zbylém čase už gól nepadl, byť především sólo Pajera v 70. minutě po navýšení náskoku přímo volalo. Znovu se ale potvrdilo, že Kosmonosům to v posledních kolech z vyložených pozic do brány příliš nepadá.

Trenér vítězů Michal Mašek byl po utkání spokojenější s prvním poločasem. „Nepovedlo se nám vyřešit jednu situaci po vstřelené brance a po naší druhé měli Brodečtí ještě jednu šanci. Jinak jsme ale v prvním poločase dominovali. Druhý poločas byl z naší strany špatný. Ztráceli jsme balony a byli jsme zakřiknutí. Myslím, že jsme se trochu začali bát o výsledek. I tak jsme šli znovu dvakrát sami na bránu, koncovka nás ale neskutečně trápí. Zápas mohl být úplně v pohodě. Naštěstí jsme na to nedoplatili tak jako minulý týden,“ shrnul zápas.

Kosmonosy – Český Brod 2:1 (2:1)

Branky: 8. Pajer, 18. Kořínek – 12. Ceccarelli. Rozhodčí: Doubrava. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

Kosmonosy: Šteiner – Prokorát (69. Prieložný), Smetana (77. Podzimek), Hošťálek, Hrdlička, Mašek, Fabián, Marek, Kořínek (69. Mulligan), Kubelka (77. Skramuský), Pajer.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...