Uběhlo sotva devadesát vteřin hry, když do pokutového území letohradského týmu vnikl nejlepší benátecký střelec Milan Macek, jehož pokus ještě dokázal brankář Martinovský vyrazit, dorážce dobíhajícího Oleksandra Jarošenka už se ale stal pouhým přihlížejícím divákem. Domácí vedli, po hříchu to byla ale jediná situace, které mohlo slušně zaplněné obecenstvo v Benátkách zatleskat.

Do konce prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez vážnějších šancí. Registrovat tak můžeme jen nepřesnou hlavičku domácího Bodláka či střelu letohradského kanonýrka Kabourka, s níž si ale zkušený benátecký brankář Straka poradil. A tak není divu, že o poločasové přestávce bylo v domácí kabině rušno.

„Hlas jsem o poločase nezvedal jen já, ale i můj asistent Honza Kysela, protože náš hrozně štvalo, že jsme vypadávali ze soubojů. Soupeř byl více na míči, i když hrál jednoduchý fotbal s nakopávanými míči za obranu. Pramenilo to ale z toho, že jsme nevyhráli snad žádný souboj,“ čertil se po zápase benátecký trenér Tomáš Staněk.

Důrazná promluva v kabině zřejmě padla na úrodnou půdu. Domácí tým vstoupil do druhé půle s daleko větší vervou. Kopa si vymodlil v pokutovém území faul na kapitánu Kailovi, po němž se kopala penalta. Tu bezpečně proměnil benátecký Bodlák.

„Pokutový kop viděl asi jen hlavní rozhodčí,“ hořce se ušklíbl hostující trenér Aleš Majvald. Benátečtí pod dojmem dvoubrankového vedení zpřesnili hru a na dostřel zkušeného brankáře Straky svého soka pouštěli jen sporadicky.

V závěrečné desetiminutovce se navíc mezi dvěma bránícími hráči Letohradu prosmýkl střídající Pažout a třetím zásahem do Martinovského sítě pečetil výsledek. Z jeho zásahu měl určitě radost pokladník benátecké kabiny, jelikož po Jarošenkovi se stal druhým hráčem, který si v mistrovském zápase benáteckého týmu připsal premiérový zásah.

„Jsme v těžké situaci, protože chceme vyhrát každý zápas. Soupeři, kteří sem jezdí, hrají o život a my se tomu musíme vyrovnat. Vždy proti nám naordinují fotbal, který nám nejméně vyhovuje. Se třemi body jsem spokojený, i když moc dobře vím, že herně to nebylo ono,“ pravil po zápase benátecký trenér Tomáš Staněk.

Jeho protějšek Aleš Majvald kontroval slovy: „Úvod utkání nám nevyšel. Poté ale musím kluky pochválit, jak zareagovali a myslím, že do konce poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem,“ řekl. Po inkasované brance z pokutového kopu měl jeho tým situaci notně ztíženu. „Snažili jsme se o snížení, ale soupeř si zápas zkušeně pohlídal. Od Benátek jsme dostali lekci z produktivity, musíme se soustředit na další domácí zápas,“ doplnil.

Benátečtí v dalším kole míří na půdu Nového Bydžova, tedy klubu, který podobně jako v úvodních kolech Čáslav či Letohrad bude bojovat o záchranu divizní soutěže.

SK Benátky nad Jizerou – FK Letohrad 3:0 (1:0)

Branky: 2. Jarošenko, 52. Bodlák (pen.), 82. Pažout. Rozhodčí: Schmeiser – Šimek, Papežík. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Benátky: Straka – Zabilanský, Glöckner, Kopa, Slicho (87. Boček) – Knobloch, Vobořil, Šimeček (87. Mbah), Bodlák (72. Komárek), Jarošenko (72. Komma) – M. Macek (63. Pažout).

Letohrad: Martinovský - Lorenc, Kail, R. Macek, Jiřánek (71. Netolický) – Veselý (63. Zbudil), Štěpán (79. Kadlec), Nágl (63. Faltus), Šplíchal – Kabourek, Počtýnský (63. Chládek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

ONDŘEJ NEJEDLO