Oslavy 100 let fotbalu v Benátkách nad Jizerou pokračují! Na turnaji se poprvé nepředstaví ligové týmy, premiérově si na něm zahrají Benátky nad Jizerou. Spolu s nimi se zúčastní tři týmy z mladoboleslavského okresu, které by tomuto turnaji měly dodat prestiž a přilákat do ochozů nové zrekonstruovaného benáteckého stadionu fanoušky.

Městský fotbalový stadion se počátkem léta oděl do nového hávu. Na zbrusu novém trávníku za cca 13 milionu korun se turnaj odehraje. Při této příležitosti dojde také právě k předání nově zrekonstruovaného trávníku fotbalovému klubu do užívání.

Kdo všechno se zúčastní společně s divizními benáteckými fotbalisty?

FK Mladá Boleslav B - Mladoboleslavské áčko zatím nechybělo ani na jednom turnaji. Prvně do Benátek zavítá třetiligové B mužstvo. Tým, vedený bývalým vynikajícím útočníkem a českým reprezentantem Markem Kuličem, obsadil v loňské třetiligové skupině vynikající 3. místo! V zápasech se objevovali jak nadějní mladíci, tak i hráči, kteří se zrovna nevešli do sestavy áčka, vedeného Jozefem Weberem. Na své loňské výkony bude chtít jistě mladoboleslavská rezerva navázat i v nadcházející sezoně.

FC Horky - Geograficky nejbližší soupeř, se kterým se benátečtí hráči utkají také v mistrovských bojích v divizní skupině C. Možný zápas proti Benátkám je vždy pikantním pro několik hráčů z obou týmů, kteří vystřídali oba dresy, takže o náboj je vždy postaráno. Doplňme, že v uplynulé sezóně skončili horečtí fotbalisté na velice solidním 6. místě.

FK Dobrovice - Další odvěký rival Benátek nad Jizerou, ještě z dob třetiligových bojů. I zde najdeme na soupisce několik hráčů, pro které byl v minulosti zdejší Městský stadion domácím. Dobrovičtí, vedeni Pavlem Klainem starším, po odhlášení třetí nejvyšší soutěže, sváděli boje v krajském přeboru a vedli si velice dobře. Skončili na 5. místě, šest bodů za Kosmonosy, které nakonec přijaly postup do divizní společnosti. Dobrovice navíc v letní pauze posílil exbenátecký útočník Martin Korec, který se tak vrátí na místo, kde se mu v minulosti střelecky dařilo.

Program turnaje
10:00 hod.: SK Benátky – FK Dobrovice
12:00 hod.: FK Mladá Boleslav "B" – FC Horky
14:00 hod.: Utkání o 3. místo
16:30 hod.: Slavnostní otevření hřiště
17:00 hod.: Finále

Fotbalový trenér Radim Truksa.
Radim Truksa povede další divizní klub. Stal se trenérem Benátek nad Jizerou