Benátečtí moc dobře před zápasem věděli, že pokud se chtějí udržet v kontaktu s předními týmy divizní skupiny C, nesmí na východě Čech zaváhat. Odpovědným výkonem, podpořeným střeleckou potencí nestárnoucího Petra Vobořila, autora dvou branek, si z Nového Bydžova přivezli přesvědčivou výhru 4:0.

Časomíra ukrojila sedm minut, když se na levé straně pokutového území uvolnil hostující Knobloch, v tomto zápase nezvykle hrající na postu útočníka, jenž svoji střelou orazítkoval pravou tyčku brány marně se natahujícího brankáře Strýhala.

Krajský přebor, 18. kolo: Mnichovohradišťský SK - Sokol Nespeky (3:1), 19. 3. 2023(
S novým brankářem Mnichovo Hradiště sesadilo lídra krajského přeboru

Tentýž hráč měl prsty v úvodní brance tohoto zápasu. Bodlákův centr sklepl právě Knobloch pro Vobořila a zkušený benátecký záložník rutinérsky zamířil mimo Strýhalův dosah. Pozorně hrající hostující fotbalisté nedovolili domácímu týmu v první pětačtyřicetiminutovce žádnou vážnější akci.

Ve druhém poločase byli Benátečtí přece jen, směrem dopředu, poněkud odvážnější, jejich střelám ale scházela větší přesnost. Radovat se tak mohli domácí, Nikolas Bekera, podobně jako v první půli hostující Knobloch, střílel ale jen do tyče.

Dvanáct minut před koncem nedokázali hráči Nového Bydžova odhlavičkovat míč z pokutového území, ten si našel střídající Jarošenko a Benátečtí se radovali podruhé.

ČFL B, 18. kolo: FK Mladá Boleslav B - FK Teplice B (3:1), 19. 3. 2023

Tato branka definitivně zlomila novobydžovský odpor a fanoušci středočeského týmu následně mohli vyvolávat střelce branky ještě dvakrát. Nejprve faul brankáře Strýhala vně pokutového území potrestal bezpečně proměněnou penaltou Vobořil. V nastaveném čase pečetil výhru mladý hostující útočník Pažout.

Benátky tak využily zaváhání druhého Hlinska, které jen remizovalo v Dobrovici a právě na tým z Pardubicka nyní ztrácí jeden bod, na první rezervu Liberce pak body čtyři.

„Spíše než fotbal se hrálo ragby,“ usmál se po zápase hostující trenér Tomáš Staněk. Toho těšily především tři získané body nad soupeřem, se kterým Benátečtí v podzimní části sezóny před vlastními fanoušky remizovali 1:1. „Hlavně jsem rád, že jsme neinkasovali, nyní už se budeme chystat na dalšího soupeře,“ pochválil defenzívu svého týmu, která nedovolila svému soupeři ani jednu přímou střelu, která by směřovala do brankového prostoru.

Fotbal. Ilustrační foto.
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Jeho protějšek Petr Průcha i přes prohru 0:4 nalezl na výkonu svých svěřenců pozitiva. „Byť jsme utrpěli porážku, náš výkon byl diametrálně odlišný od minulého zápasu proti Hlinsku. Naše porážka je přesto zasloužená, avšak krutá,“ řekl. Následně vysekl poklonu benáteckému týmu. „Hosté mají zkušený tým, který dokáže využít každou naši slabou chvilku. Chytrost jejich útočníků i obránců nás dnes stála body,“ doplnil.

RMSK Cidlina N. Bydžov – SK Benátky n. J. 0:4 (0:1)

Branky: 22. a 87. (pen.) Vobořil, 78. Jarošenko, 90. Pažout. Rozhodčí: Papežík – Klír, Depeš. ŽK: 3:4. Diváci: 200.

Nový Bydžov: Strýhal – Marek (83. S. Bekera), Mokošín, Novák, Drobný – Špinka (67. Zvěřina), Štajer, Voldán (63. Holec), Blažek, Trejbal – N. Bekera.

Benátky: Dědek – Slicho, Kopa, Glöckner – Zabilanský, Šimeček, Vobořil, Komárek (63. Jarošenko), Bodlák (84. Mbah) – Knobloch, Macek (77. Pažout).