Benátky narazily na soupeře, který v předešlých třech kolech marně vyhlížel vítězství. V Kutné Hoře nastřílely pět gólů a podruhé v sezoně se z venkovního zápasu vracely s plným bodovým ziskem.

V prvním poločase to ještě na další tak vysoký příděl do sítě Sparty nevypadalo. Domácí Hora poprvé inkasovala až minutu před poločasem a ještě do přestávky sahala při hlavičce do tyče po vyrovnání.

Hned na startu druhého dějství ale rozhodla zápas smršť čtyř gólů v rozmezí osmnácti minut. Dva vstřelil Milan Macek, který pak ještě asistoval střídajícímu Bodlákovi. Poslední vstřelil hlavou Šimeček.

S výkonem svých mužů spojený trenér Radek Lacina připisoval vysoké vítězství dvěma aspektům: „Dokázali jsme eliminovat soupeřovy standardní situace. V začátku druhého poločasu proměnili šance, které jsme si vypracovali a navázali tak a konec prvního poločasu. Utkání jsme zlomili ve svůj prospěch a poté v něm dominovali."

Hokejisté Benátek ve čtrnáctém kole Chance ligy neuspěli.
Vítěznou jízdu ukončila Dukla, Benátky po čtyřech zápasech padly

Umělka Kosmonosům seděla

S výrazným vítězstvím se z umělé trávy v Trutnově vracely také Kosmonosy. Pod výsledkem 1:4 byli na hostující straně podepsaní dva vůbec nejmladší hráči sestavy. Devatenáctiletý Aleš Kohout přetavil svůj třetí podzimní start v základní sestavě v hattrick. Poločasové vedení 2:0 stanovil Mašek.

Michal Mašek starší byl coby trenér náramně spokojený. „Za nás takticky dobře zvládnuté utkání. Byli jsme na soupeře dobře připravení a k ničemu jej nepustili. Domácí hrozili pouze ze standardních situací, ze hry střelu neměli. My jsme byli produktivní v brejcích. Po dlouhé době pro nás pohodový zápas,“ uvedl kormidelník Kosmonos.

Jan Suchopárek
Fotbal by tím utrpěl, říká o zvažovaném vymýcení hlaviček Jan Suchopárek

Ty tak po dlouhém čekání na úvodní výhru prožívají povedenou druhou část podzimu, týmu okolo kapitána Fabiána vynesla průběžné šesté místo. „Po té krizi v první třetině soutěže se nám bude přes zimu určitě lépe dýchat. Nějaké body jsme nahráli. Pokud bychom to ještě potvrdili doma s Letohradem, měla by být zima příjemnější, než se původně zdálo,“ má jasno trenér Mašek.

Horky prospaly první poločas

Potřetí a znovu nejtěsnějším rozdílem doma na podzim padly Horky nad Jizerou. V duelu s Hlinskem, které mělo před utkáním o bod méně, doplatily na krajně nepovedený úvodní poločas.

„Zaspali jsme v prvním poločase,“ potvrdil asistent Kamil Mácha, který tentokrát vedl tým za absentujícího Petra Mikolandu. Ten se v nemocnici podrobil plánované operaci. „Dostali jsme gól ze standardní situace. Po první desetiminutovce, kdy jsme měli víc ze hry, jsme šli do jednobrankový ztráty, což hrálo vodu na mlýn soupeři, který je silný v brejcích. Z nich nás do půle ještě dvakrát potrestal,“ popsal Mácha stav, který vedl hned k trojímu poločasovému střídání.

Ilustrační foto
Disciplinárka v minulém týdnu dávala tresty i milost

„Změnili jsme trochu systém hry, podařilo se nám i snížit na dva tři. Vyrovnat nebo otočit se ale nepodařilo,“ dodal Mácha. Porážka jej mrzela o to víc, že tým prý jinak svou kvalitou na soupeře herně měl. „To se nakonec i ukázalo tím, že se nám podařilo dostat na rozdíl jedné branky. Kvůli častému přerušování hry jsme se pak už ale nedostali do takového tempa. Přestože se ve druhém poločase minimálně patnáct minut nehrálo, nastavil rozhodčí pouze dvě minuty,“ přiblížil, proč týmu nakonec jeden krůček chyběl.

V roli zaskakujícího hlavního trenéra podle svých slov nijak odlišný zápas neprožíval. „Přípravu jsme spolu konzultovali po telefonu. Jsme zvyklí pracovat ve dvojici, tak myslím, že to až tak výjimečné nebylo. Výsledek jej bohužel nepotěšil, ale může za to první poločas, který jsme prospali a nehráli jsme, jak jsem si řekli.“

Kutná Hora – Benátky n. J. 0:5 (0:1)

Branky: 47. a 51. M. Macek, 44. Šimek, 60. Bodlák, 63. Šimeček. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 3:0. Diváci: 180. Benátky: Straka – Komma, Slicho, Šimeček (81. Glöckner), Šimek, Zabilanský, Zedníček (46. Bodlák), Borovička (61. Holeček), Kopa, M. Macek (73. Outěřický), Mansfeld (73. Košek).

Trutnov – Kosmonosy 1:4 (0:2)

Branky: 88. Holubec – 10., 57. a 63. Kohout, 30. Mašek. Rozhodčí: Zita. ŽK: 4:1. Diváci: 77. Kosmonosy: Hartych – Hošťálek, Smetana, Žižka, Šimáček, Mašek, Fabián, Kohout (65. Horák), Motyčka (58. Marek), Král (58. Šulc), Kubelka (65. Hrdlička).

Horky – Hlinsko 2:3 (0:3)

Branky: 60. Matoušek, 84. Mbah z pen. - 17. a 37. Zelenka, 31. Nevole. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 4:3. Diváci: 80. Horky: Durov – Tsykalo (69. Krčmář), Pánek (46. Prokorát), Horák (46. Dudla), Zikmunda (46. Matoušek), Livora, Yaroshenko, Mbah, Borek, Tarasiuk, Bakayoko (69. Mynář).


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …