Domácí díky brankáři Lichtenbergovi přežili v úvodu Koubkův nájezd a ve 13. minutě se štěstím vedli. Pechově ráně z dálky pomohla teč obránce Kadlece. Bohemians vyrovnali, přestože Lichtenberg zlikvidoval i druhý nájezd Matěje Koubka. Vyražený míč se od střelcova kolene odrazil obloukem zpět o břevno za čáru. Navíc hned po rozehrání ze získaného rohu doklepl míč k tyči na 1:2 Vladimír Zeman, přestože v tu chvíli hráli Pražané v oslabení.

„Doposud jsme neměli zdravý kádr, až dnes. Pozměnili jsme rozestavení na 4-4-2, chtěli jsme presovat, být nebezpeční a náběhoví,“ řekl hostující trenér Dalibor Slezák, který dříve svými góly pomáhal Boleslavi ve druhé lize. „To se dařilo, dokud útočníci měli síly. V úvodu druhé půle jim trochu docházely, musel jsem reagovat střídáním a dát tam novou krev.“

Dvě minuty po přestávce na Moravčíkův roh vyskočil Matyáš Coňk a hlavou vyrovnal na 2:2. Skalní fanoušci tleskali šancím a výborným zákrokům brankářů na obou stranách, aktivní byl zejména domácí Pech, ať už sám střílel, či připravil z brejku možnost Komárkovi. Na úsek od 68. minuty by v Boleslavi nejraději zapomněli. Zemanův centr uklidil hlavou do sítě zkušený Kamil Vacek a než se domácí vzpamatovali, vymetl šibenici z dálky nádhernou ranou znovu Vladimír Zeman.

„Za stavu 2:2 se to lámalo. Mohli jsme dát jeden nebo dva góly, místo toho jsme si nepohlídali zakončujícího hráče, vzápětí soupeř trefil šibenici. To nás rozhodilo a zkolabovali jsme,“ připustil domácí asistent trenéra Adrian Vizingr.

Za další minutu hořící obraně utekl střídající Michael Ugwu a obstřelil gólmana na 2:5. To už někteří diváci opouštěli stadión a neviděli tak poslední gól, který donesl na prsou do brány po Musilově křížném pasu Radek Lehovec.

„Úžasný čtvrtý gól nás uklidnil. Padesát procent výkonu je hlava a i hráčům, kteří do té doby hráli průměrný zápas a strachovali se o remízu, narostla křídla. Najednou nás bylo plné hřiště, to už trenér skoro nemusí koučovat,“ usmíval se trenér vítězů Dalibor Slezák.

Mladá Boleslav B – Bohemians B 2:6 (1:2)

Branky: 13. Pech, 48. Coňk – 24. a 71. Zeman, 22. Koubek, 68. Vacek, 72. Ugwu, 84. Lehovec. Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 1:0. Diváci: 94.

Mladá Boleslav B: Lichtenberg – Vlk, Coňk, Bejbl (77. Rulc), Leitl – Zahustel (83. Kohout), Komárek (75. Novotný), Hönig, Moravčík (77. Tichý) – Majer (75. Snížek), Pech.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

KAREL JEDLIČKA