Jihočeši u cukrovaru za tři roky nedopřáli domácím ani bod a i tentokrát měli parádní nástup. „Písek je taková Barcelona naší soutěže, prvních dvacet minut nás posadili na kolotoč,“ připustil domácí trenér Petr Hejno. Bartoš už ve 3. minutě vyškraboval výstavní střelu staršího z dvojčat Heldů Martina, do víc šancí přetížená dobrovická obrana hosty nepustila, přestože ani ne po čtvrthodině musel zraněného stopera Malého střídat sotva doléčený Routek.

Domácí se pak vymanili ze svěráku a začali hrozit. Volfův nájezd ještě Hajdušek vykryl, ve 34. minutě už Osvaldovu uličku do běhu využil kapitán Miškovský, který zkušeně prostřelil píseckého brankáře. Premiérová trefa dobrovického patriota v jeho šestnácté sezóně v klubu znamenala průběžný posun na čelo tabulky. Písek však ještě neskládal zbraně a po přestávce Bartoš jednou rukou vyškrábl zpod břevna Milcovu střelu. Nebezpečnější byli přesto domácí a v závěru potvrdili vítězství.
Dobrovici se letos podařilo poskládat mimořádně vyrovnaný kádr, náhradníci jako obvykle oživili hru a měli prsty ve dvou gólech. V 80. minutě odcentroval Petlička z rohu na gólovou hlavičku Volfovi a v nastavení zpečetil skóre po skvělé uličce Kostky a Petrlákově centru Sodoma, jemuž před prázdnou bránou stačilo nastavit nohu. „Krásná akce pro diváky na závěr. Jsem na kluky pyšný, v momentech, kdy se zápas lámal, opět prokázali morálku. Musíme ale zůstat nohama na zemi, čeká nás ještě spousta těžkých zápasů na horkých půdách,“ nepřeceňuje tabulku Petr Hejno.

ČFL – 5. kolo

Dobrovice – Písek 3:0 (1:0)
Branky: 4. Miškovský, 80. Volf, 90+2. Sodoma. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: Osvald, Kostka – J. Held. Diváci: 250. Střely na bránu: 7:3. Rohy: 7:6.
Dobrovice: Bartoš – Krystan, Soběslav, Malý (15. Routek), Tvaroha – Petrlák, Žaloudek, Osvald (86. Sodoma), Bernát (76. Fotr) – Volf (83. Kostka), Miškovský (69. Petlička).

AUTOR: Karel Jedlička