Bleskové góly jsou v Dobrovici letos pravidlem. Bezbrankové skóre nevydrželo ani tři minuty. Bernátův centr procpal Petlička pod tělem gólmana Šimana, který zalehl míč až za čárou. Navíc ve 12. minutě vyšla po Bernátově jedovce a odvráceném rohu spolupráce tří obránců. Netradičně na pravém beku hrající Routek odcentroval, na stopera stažený Žaloudek se s míčem otočil na obrtlíku a Soběslav po zemi zvýšil na 2:0.

„Chtěli jsme změnit rozestavení a dostat Mirka Petrláka na post defenzivního záložníka. Kuba Novák se chybami podílel na gólech, tak dnes začal na lavičce. Bohužel pak Míra Routek udělal stejnou chybu jako on v Litoměřicích, když se nechal obejít u praporku,“ narážel dobrovický kouč Petr Hejno na penaltovou situaci před gólem Radotína.

Tehdy skončil zápas nešťastně pro Žaloudka. Když stáhl kličkujícího Basseyho, trefil ho nigerijský žonglér v pádu kolenem do spánku a domácí hráč musel s lehkým otřesem mozku střídat. Penaltu sice Bartoš vystihl, ale dorážku napálil Trýzna pod břevno – 2:1. Olympia byla stále nebezpečná, Brabenec i Ježdík jen o kousíček přestřelili.

V 64. minutě se ze sólové akce prosadil podruhé Josef Petlička. V plné rychlosti si míč zasekl na levačku a umístil jej k tyči. „Tehdy se zápas lámal, třetí gól byl hrozně důležitý. Škoda že pak ještě v šanci zaváhal Miškovský, mohli jsme si ušetřit závěrečný nervák," oddechl si trenér Petr Hejno.

Jeho protějšek David Jarolím poslal do hry u cukrovaru dobře známé ukrajinské duo Peljaka s Artěmukem a prvně jmenovaný zařídil drama, když po dloubáku další africké akvizice Hadiho jeho přesný centr umístil na dlouhou nohu z malého vápna do sítě Bassey.

V nervózním závěru už se Picava o vítězství nenechala obrat a může se těšit na šlágr podzimu – přímý souboj o první místo v Zápech.

Dobrovice – Olympia Radotín 3:2 (2:1)

Branky: 3. a 64. Petlička, 12. Soběslav – 29. Trýzna, 87. Bassey. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Petrlák, Miškovský – Dancák. Diváci: 200. Střely na bránu: 9:8. Rohy: 6:3.

Dobrovice: Bartoš – Routek, Žaloudek (32. Novák), Soběslav, Tvaroha – Petlička (90.+3 Vajgl), Osvald, Petrlák, Bernát (72. Fotr) – Volf (82. Malý), Sodoma (64. Miškovský).

Karel Jedlička