Na regulérní branku se pak čekalo po zbytek zápasu navzdory drtivé převaze Dobrovice marně.

Kvůli zdravotní kalamitě měly kraje sestavy nouzové obsazení, útočník Zelinka z béčka hrál pravý kraj obrany, na levé záloze nastoupil štít Osvald.

Ve 12. minutě napálil odražený míč těsně nad Šimkovský a to bylo ze strany Litoměřic vlastně vše. To dobrovické šance měly jinou ráži.

Sodoma šajtlí vyslal do úniku Volfa, který sám proti brankáři Ordeltovi trefil jen jeho nohy. Po chvilce si obhodil obránce Sodoma a opět po zakončení jen zíral na Ordeltův rozštěp. Když utekl litoměřickým zadním řadám Petlička, nedosáhli na jeho střílený centr dva spoluhráči před prázdnou brankou a konečně minutu před přestávkou nepotrestal Ordeltův riskantní výběh nejlepší hráč Picavy Jiří Sodoma, který z úhlu napnul pouze boční síť.

Po přestávce dobrovická převaha trvala, ale šance se urodila až v 71. minutě. Volf si po rohu počíhal na odražený míč a pálil pod břevno, jenže Ordelt se skvělým vytáhnutím jednou rukou nenechal odčarovat. Vše mohla ještě změnit 84. minuta, kdy po Petličkově akci centroval Volf, jenže Sodomova hlavička zblízka skončila v ochranné síti. Zápas na jednu bránu tak překvapivě vyústil v rozstřel.

Dobrovice je jediným z 18 účastníků ČFL, která letos ještě v žádném neuspěla, což platí i po víkendu. Rozhodlo selhání Bernáta, jehož střelu k tyči vyškrábl famózní Ordelt. Litoměřický brankář pak v páté sérii svůj výkon korunoval i proměněnou penaltou.

Dobrovice – Litoměřicko 0:1 pk

Branky: PK Ordelt. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:2. Diváci: 140. Střely na bránu: 4:1. Rohy: 8:2.

Dobrovice: Bartoš – Zelinka, Kühnel, Routek, Klain – Petlička (90.+1 Vajgl), Žaloudek, Petrlák (80. Bernát), Osvald – Volf (86. Žižka), Sodoma.

KAREL JEDLIČKA