Domácím stačila k úspěchu v každém poločase jedna povedená akce. Ve 38. minutě si Zubašivskyj u levé lajny povodil Routka a odcentroval na Muamera Mešiće, po jehož hlavičce na zadní tyč se Bartoš natahoval marně.

V 64. minutě zase Stehlík čistým skluzem u čáry zastavil Valentu, jeho křížný pas sklepl dlouhán Novotný do běhu Martinu Studeckému a ten z úhlu tváří v tvář prostřelil dobrovického brankáře.

Picava si občas dokázala vytvořit šanci, jenže koncovka se nedařila. Specifikem zápasu bylo celkem pět přímých kopů kolem velkého vápna, ale jak dva brozanští, tak tři dobrovičtí exekutoři se zmohli jen na bušení do zdi či rány vysoko nad.

Ze hry zahrozila Dobrovice do přestávky dvakrát. Kühnelův pas přes půl hřiště zachytil Bernát a odcentroval na Miškovského, který zblízka hlavičkoval těsně nad. Petrlák pak křížným pasem uvolnil Valentu, který obešel beka i brankáře a jeho zakončení vykopl z brankové čáry brozanský kapitán Cibulka.

Už za stavu 2:0 se hosté po řadě střídání vybičovali k závěrečnému náporu, Volf však trefil bránícího hráče do lokte, Valentovu bombu vyrazil bravurně brankář Lipš a pak těsně minul Petrlák. V nastavení ještě Volf nezlomil střelecké trápení ani z nájezdu, který mu hrdina dne Přemysl Lipš vystínoval na úrovni velkého vápna.

Brozany – Dobrovice 2:0 (1:0)


Branky: 38. Mešić, 64. Studecký. Rozhodčí: Jansa. ŽK: Novotný – Soběslav. Diváci: 140. Střely na bránu: 3:2. Rohy: 3:8.
Dobrovice: Bartoš – Routek (71. Fotr), Soběslav, Kühnel (46. Novák), Tvaroha – Valenta, Žaloudek, Petrlák, Osvald (46. Volf), Bernát (59. Petlička) – Miškovský (46. Sodoma).

Karel Jedlička