Zápas nabízel dlouho spíše urputný boj o střed hřiště. Hned první přímá střela pak pět minut skončila v síti. Z kombinace domácích na jeden dotek kolem šestnáctky se přes Vostřela a Vojtu dostal k míči Ladislav Kodad a zavěsil ukázkově do vzdálenější šibenice.

U přítomných diváků oživila posila z Teplic vzpomínky na minulý týden, kdy navlas stejnou střelu ve stejné minutě zázračně vyškrábl brankář Záp. „Má za úkol takhle chodit na propadlé míče, chci vyzdvihnout i práci Tomáše Krále, který mu v souboji z pozice stopera odclonil obránce,“ zdůraznil trenér Pavel Malura.

Gólu do šatny pak po Dohalského trestném kopu a Králově hlavičce zabránil na čáře reflexivně ústecký brankář Němec. Krátce po přestávce po jiné standardce trefil Coňk smolně spoluhráče.

Ústí s řadou exligových jmen nebylo příliš nebezpečné, až v 67. minutě centr střídajícího Ouattary umístil hlavou těsně vedle z malého vápna Čítek. „O schopnostech soupeřových hráčů jsme věděli, ale možná právě proto se na ně kluci dobře připravili a přinesli na hřiště velkou kvalitu, všichni odvedli stoprocentní výkon,“ těšilo Pavla Maluru.

Za 11 minut přidali naopak pojistku domácí, když se Kaulfus obtočil s míčem kolem Spyčky a úplně volný Daniel Howard střelou po zemi k tyči vsítil svůj první gól mezi dospělými.

Mikulce prověřili hosté až v závěrečných minutách, Chodora ani Kubín však z úhlu boleslavského brankáře neprostřelili.

„Poučili jsme se z minulého zápasu proti Zápům, podařilo se nám zopakovat výkon v defenzívě, ale byli jsme klidnější a tím pádem i nebezpečnější v útočné fázi. Byl to kompaktní výkon, se kterým musíme být spokojeni,“ uzavřel trenér vítězů Pavel Malura.

Mladá Boleslav B – Ústí nad Labem 2:0 (1:0)

Branky: 40. Kodad, 78. Howard. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:2. Diváci: 104. Střely na bránu: 3:3. Rohy: 4:7.

Mladá Boleslav B: Mikulec – König, Coňk, Král – Tvrdý, Vostřel (89. Novák), Dohalský (77. Šoufek), Kodad – Jaroš (58. Kaulfus), Vojta, Mašek (46. Howard.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...