Po pondělním utkání byl trenér Petr Novotný kritický k předvedené hře svých svěřenců, a ti si to vzali k srdci. V Brně podali hlavně směrem dozadu mnohem zodpovědnější výkon a až do samotného závěru utkání drželi vzadu čisté konto.

Zlepšení postřehl i Novotný. „Podali jsme dobrý výkon, zápas jsme měli pod kontrolou. Z naší strany tam bylo dobré tempo, dobrý pohyb. Jsem šťastný, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně a soupeři jsme moc šancí na body nedali,“ chválil svůj tým po utkání v jihomoravské metropoli.

Hostům se dařilo i směrem dopředu. V polovině první dvacetiminutovky se trefil kapitán Natov a na jeho zásah navázali Boleslavští ve druhé třetině dalšími třemi brankami. Ve třetí třetině navýšil už na 5:0 Chroust a pak se podruhé v utkání trefil ještě Bína.

Až za stavu 0:6 se dočkali i domácí hráči. Tři a půl minuty před koncem vykřesal čestný úspěch Brom a odstartoval tím divoké dění posledních okamžiků. Krátce po něm se prosadili i Nagy s Hemerkou a rázem se hosté dostali na dostřel.

„Na konci jsme sice dostali nějaké góly ze situací, které jsme mohli zvládnout lépe, ale soupeř si je za svůj výkon zasloužil,“ vrátil se kouč Mladé Boleslavi k pasáži, kdy domácí během dvou minut třikrát skórovali.

Víc už ale boleslavská defenziva Hattricku nedovolila. I druhý zápas tohoto týdne tak Středočeši zvládli, zapsali další tři body a poskočili v tabulce soutěže už na třetí místo. Teď čeká florbalovou superligu několikadenní pauza.

Další zápasy čekají na Novotného soubor o víkendu – v sobotu hraje doma proti Black Angels a v neděli opět doma proti Vinohradům, oba zápasy začínají v 17 hodin.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Branky: 57. Brom, 57. Nagy, 59. Hemerka - 10. Natov, 22. Tokoš, 23. Bína, 34. Komárek, 47. Tom. Chroust, 54. Bína. Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0.