Vítkovice vstoupily do veledůležitého čtvrtého utkání děsivě. Během pouhých 96 vteřin nabraly dvoubrankové manko, pokaždé se však přiblížily, v 53. minutě podruhé srovnal Zubek, aby v čase 67:52 zajistil Ostravanům sladkou výhru produktivní Rostislav Gattnar, jenž stylově zkompletoval hattrick.

„Začátek super. První dvě střídání jsme dali dva góly a v první třetině jsme byli relativně na koni. Nevím, jestli jsme potom hráli víc pasivně, soupeř se dostával do laufu, přece jen oni museli, protože za stavu 1:3 jet do Boleslavi, by pro ně bylo hodně těžké. Ukázali morál. Prodloužení zvládli dobře, hráli dobře,“ shrnul utkání útočník Mladé Boleslavi Adam Delong.

III. třída: Čechie Čejetice - Sporting Mladá Boleslav, ilustrační foto
Okresní fotbal: Brankář Bousova si stěžoval na rasismus z hlediště

„Jsme šťastní, že jsme ten zápas zvládli, protože jsme ho zvládnout nutně potřebovali. Začátek byl přitom strašný, přesně takový, jaký nechcete. Naštěstí jsme se z toho dost brzy oklepali a v dalším průběhu jsme byli Boleslavi minimálně rovnocenným soupeřem,“ řekl trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

„Museli jsme neustále dotahovat, stálo nás to spoustu sil. Sáhli jsme si na to sportovní dno a asi jsme za to byli v prodloužení odměněni. Byli jsme hnáni fanoušky, kterým moc děkujeme. Je to 2:2, začíná se znova, jedeme do Bolky. Jsme zpátky ve hře a budeme dál bojovat,“ dodal Tomáš Martiník.

4. semifinále play-off Superligy (pondělí 1. 4. 2024):

Vítkovice – Mladá Boleslav 6:5 v prodl. (1:3, 2:1, 2:1 – 1:0)

Branky: 3., 51. a 68. R. Gattnar, 28. a 32. Fukala, 53. Zubek – 32. a 52. Delong, 1. Tokoš, 2. Beneš, 19. Vařecha. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 653. Stav série: 2:2 (na 4 vítězné).