Už před jeho začátkem se o něm mluvilo jako o jednoznačném šlágru kola. A nedělní superligový zápas mezi celky Mladé Boleslav a Vítkovic toto označení do puntíku naplnil a potvrdil. Pro mladoboleslavské fanoušky měl však jednu chybu – Boleslav ho prohrála 6:7.

Ale byla to parádní podívaná. První třetina patřila domácím, kteří šli do kabin s dvoubrankovým vedením 2:0. V té druhé ale úřadovali hosté z Vítkovic a po čtyřiceti minutách hry byl stav na světelné tabuli 4:5.

A přestože se Boleslavi ve skvělé atmosféře povedlo vyrovnat v závěrečné části na 5:5 i 6:6, poslední úder patřil Vítkovicím. Rozhodnutí padlo v jediné přesilovce zápasu, kterou v čase 53:21 proměnil hostující Rostislav Gattnar.

„Je to hrozná škoda,“ hlásil chvíli po zápase domácí kouč Petr Novotný. „Vítkovice byly v první třetině trošku ospalé po dlouhé cestě, od druhé třetiny už byly silní na míčku. Ale my jsme si ten zápas prohráli po našich šancích. Po chování v našem útoku. Vítkovice nás nekompromisně trestaly z protiútoků.“

„Po první třetině jsem měl strach, aby to tady nedopadlo blbě, ale od druhé třetiny se náš výkon zlepšil,“ souhlasil s Novotným jeho protějšek z vítkovické střídačky Pavel Brus. A pokračoval: „V jednom momentu už jsme všichni cítili, že zápas nakonec rozhodne za stavu 6:6 jediný gól. Boleslav tam několikrát zahrozila velkou šancí, ale u nás stihl zasáhnout obránce nebo brankář. V těsném zápase jsme nakonec byli šťastnější my.“

„Byl to klasický zápas s Vítkovicemi, kdy nás soupeř vytrestal z brejků po našich chybách,“ dodal ještě boleslavský obránce Patrik Suchánek. „Byl to opět výpadek ve druhé třetině, ty nám v poslední dobou nějak nejdou,“ dodala ještě opora zadních boleslavských řad.

Boleslav prohrou 6:7 přišla o vedoucí příčku Livesport Superligy, na kterou se posunula teprve v pátek a Vánoce přečká na druhém místě s dvoubodovým odstupem za Tatranem a jednobodovým náskokem před třetími Vítkovicemi. Do roku 2022 vstoupí Boleslav 2. ledna zápasem v Brně.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:7

Branky a nahrávky: 9. Zakonov (Suchánek), 11. Tokoš, 33. Curney (Hemerka), 39. Pěnička (Bína), 32. Tomašík (Tokoš), 53. Tokoš (Zakonov) - 25. Delong (Zubek), 26. Bräuer (M. Gattnar), 32. Hubálek (Matějček), 34. Delong (Besta), 38. Sidunov (M. Gattnar), 52. Delong (Besta), 55. R. Gattnar (Šindler). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 365.

Boleslav: Bauer - Hemerka, Gruber, Zakonov, Suchánek, Fořt, Punčochář - Bína, Curney, Pěnička - Tokoš, Tomašík, D. Šebek, Koláčný, Zoufalý, Chroust.