„Uvědomujeme si, že jsme obhájci titulu. V šatně jsme se o tom s klukama bavili. Je na nás takový tlak. Věřím, že to zvládneme a vyhrajeme,“ řekl Tadeáš Chroust z Mladé Boleslavi, celku, jemuž v tabulce Livesport Superligy patří třetí místo.

„Mají jeden z nejlepších týmů v republice. Nicméně nájezdy jsou loterie, takže nikde není dané kdo vyhraje. Uvidíme,“ odvětil Adam Šmíd z Pardubic.

Letos má tenhle odchovanec klubu, jenž si vyzkoušel angažmá ve Švédsku, hodně zajímavou bilanci: z jeho každé čtvrté střely byl gól. Jenže v nájezdech formu nepotvrdil - čtyřikrát vyrazil na brankáře Tomáše Týce. Neprosadil se ani jednou.

Čtrnáct týmů, jediný vítěz. Kdo letos ovládne penaltové drama?
Florbalová show v Deníku: Kdo ovládne oblíbenou soutěž "penalty shot battle"?

Chroust byl úspěšnější - dvakrát pokořil Martina Haleše, vždy šlo o prudké střely do horní části branky.

Nájezdy tak opět skončily předčasně: Mladá Boleslav vyhrála 2:0 a bude vyhlížet soupeře po čtvrtfinále.

V "základní části" exhibiční soutěže už zbývají odehrát pouze dva souboje. V pondělí 13. února se na Deníku můžete těšit na umění pražských zástupců: Fat Pipe Florbal Chodov vyzve TJ Sokol Královské Vinohrady.

Pravidla „penalty shot battle“ jsou snadná. V první fázi se uskuteční sedm kvalifikačních soubojů, ze kterých vzejdou postupující do čtvrtfinále. Osmého šťastlivce vyberou fanoušci v hlasování Deníku. Následně dojde na vyřazovací fázi - čtvrtfinále, semifinále a finále. Vítězí ten, kdo dá víc gólů než soupeř.