První třetina sobotního střetnutí byla na branky bohatá. Po pěkné kombinaci otevřel skóre z předbrankového prostoru Bína. Hosté srovnali zásluhou schované Ondráčkovy střely, jen po minutě ale Bolce vrátil vedení pohotově dorážející Tokoš. Potom navýšil skóre znovu Bína, který tečoval Krzyžankovu ránu od půlky, a první třetinu uzavřel třináct sekund před přestávkou Tomašík.

Domácí tým šel do druhé části s pohodlným vedením 4:1, které ale nedokázal navýšit. Napomohla k tomu ani přesilovka po vyloučení brněnského Juhaňáka, naopak krátce po jeho návratu do hry snížil v signalizované výhodě na 2:4 z pohledu hostů Nagy.

„Ve druhé třetině mi přijde, že jsme se nechali soupeřem trochu uspat. Vůbec se nám nepovedla,“ okomentoval nepovedenou pasáž hry domácí útočník Daniel Šebek.

Na další branku už v prostřední periodě nedošlo. Jako další se prosadil až domácí Tadeáš Chroust, a to po necelých osmi minutách třetí třetiny. Bolka předtím znovu pohrdla početní výhodou, ale díky Chroustově přesné ráně od levého mantinelu přeci jen skóre navýšila.

V bílém hrající hostující manšaft se ještě jednou dotáhl na rozdíl dvou gólů, když se z brankoviště trefil důrazný Juhaňák. Tím se ale hosté vystříleli. Vedení 5:3 posléze navýšil Bína, který z trestného střílení završil hattrick, a minutu před koncem přidal definitivní pojistku Tomašík.

Dvacet sekund před závěrečnou sirénou zahodil trestné střílení hostující Juhaňák, a tak Bolka vyhrála 7:3. „Brno výborně bránilo. My jsme věděli, že budou hodně zatažení, že budou bránit vlastní brankoviště. Celkem rychle se nám povedlo dát čtyři góly, ale jinak zápas moc tempo neměl. Trochu jsme se přizpůsobili Brnu, které na nás čekalo. Je to důležitá výhra, i když jsme mohli dát o pár gólů víc,“ zhodnotil průběh sobotního utkání trenér Boleslavi Petr Novotný.

Byla to už šestnáctá výhra jeho týmu v řadě. Bolka dál nahání vedoucí Vítkovice, aktuálně ztrácí z druhé pozice jen tři body a stále má oproti lídrovi tabulky zápas k dobru. V dalším utkání se představí hned v úterý večer, před kamerami České televize nastoupí na půdě neoblíbeného rivala z pražského Chodova.

Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Bína (Curney), 8. Tokoš (Šebek), 12. Bína (Krzyžanek), 20. Tomašík (Šebek), 48. Tad. Chroust (Zoufalý), 59. Bína, 59. Tomašík (Suchánek) - 7. Ondráček (Kostka), 29. Nagy (Jalový), 54. Juhaňák (Jalový). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Bez diváků.

Sparta Praha doma porazila Mladou Boleslav těsně 1:0.
Letenské prokletí trvá. Dobrý výkon nestačil, Bolka na Spartě podlehla 0:1