Do výběru semifinálového soupeře byl zapojený celý mladoboleslavský tým a jeho hlavní trenér Petr Novotný otevřeně přiznává: “Preference hráčů nebyly úplně jednoznačné. Především ale od většiny zaznívalo, že necítí, že by jedna cesta byla lehčí než ta druhá. Myslím, že jsme byli při volbě semifinálového soupeře poprvé v situaci, kdy týmy na výběr jsou výkonnostně velmi vyrovnané. Ostatně to dokazuje i základní část, v níž Chodov získal stejně bodů jako Sparta.”

A proč tedy volba padla na Chodov? 

Kouč Novotný vysvětluje: “Máme za sebou čtvrtfinálovou sérii s týmem, který byl hodně důrazný, hrál se hodně soubojový florbal a dá se říct, že to stejné by nás čekalo i se Spartou, což ukázalo její čtvrtfinále proti Tatranu. Týmový hlas převážil k Chodovu, který nemá svůj florbal vyloženě postavený na těchto základech. Chceme si zahrát trochu jinou sérii.”

Je paradoxem, že zatímco se Spartou má Boleslav dlouhodobě velmi příznivou bilanci, s Chodovem jsou její výsledky těsnější a vyrovnanější. Přesto ukázala na tým z Jižního Města. “Proti Chodovu nás čeká výzva. Bude proti nám silný protivník. Očekávám, že budou rozhodovat koncovky zápasů. Můžeme se dostat i pod výsledkový tlak, můžeme nějaký zápas ztratit. Na to všechno budeme připraveni, chceme postoupit do Superfinále," podotýká Novotný.

V základní části Boleslav zvítězila nad Chodovem doma 4:3 po nájezdech a venku 8:3. Oba týmy na sebe narazily i v semifinále play-off na jaře 2019. Tehdy Boleslav vyhrála sérii po těsných výsledcích 4:0 na zápasy.

Boleslav svou volbou zároveň určila, že druhou semifinálovou dvojici budou tvořit Vítkovice a Sparta.

Úředním termínem startu semifinálových sérií je víkend 8. a 9. května, ale probíhají jednání o dřívějším startu. 

Hokejisté Mladé Boleslavi srovnali semifinálovou sérii na 2:2. Třinec porazili 3:1.
Semifinále je zase srovnané! Bruslaři otočili a vyhráli 3:1