Pořádný florbalový šlágr se valí na Mladou Boleslav. Týden po konci mistrovství světa se vrací zpět česká nejvyšší soutěž. A ve městě automobilů se hned bude hrát superligový šlágr – domácí Předvýběr.cz totiž přivítá soupeře z Vítkovic. Utkání druhého celku tabulky se třetím se hraje v neděli od 17 hodin.

Boleslavští florbalisté předtím ještě stihnou páteční zápas v Praze proti tamním Bohemians. Pak už se představí na domácí palubovce a v jejich sestavě nebude chybět ani úspěšná pětice z mistrovství světa. S bronzovými medailemi na krku se z něj vrátil brankář Lukáš Bauer, který byl navíc zvolen do all-stars týmu turnaje, a hráči Dominik Beneš, Jakub Gruber, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.

Samotný zápas navíc bude mít také charitativní podtext. Každý z diváků může podpořit nadaci Haima, se kterou spolupracuje Český florbal a do společného projektu se zapojují právě i kluby Livesport Superligy. Dohromady pomáhají dětem, které bojují s onkologickým onemocněním.

Každý návštěvník si může během celého utkání zakoupit a navázat díl zlaté stuhy a tím finančně přispět nemocným dětem na cestě k uzdravení. Zlatá stuha, celosvětový symbol dětské onkologie, bude k zakoupení u vstupu na tribunu Městské sportovní haly. Organizace Haima sídlí přímo na Klinice dětské onkologie ve nemocnici v pražském Motole.