Mladá Boleslav a Pardubice jako první superligové týmy po koronavirové pandemii odehrály zápas, středeční tréninkové utkání v Nové městské sportovní hale v Mladé Boleslavi ovládli hosté 8:5.

Jak Boleslav dopředu avizovala, její sestava měla velmi nízký věkový průměr, trenér Novotný nasadil řadu mladíků včetně juniorů a dorostenců, na soupisce chyběli oba brankáři superligového kádru a dalších deset hráčů z pole.

Někteří z nich z tribuny sledovali, jak si vedou jejich mladší kolegové. Po úvodním ostychu a prohrané první třetině 1:4, v níž vstřelil premiérový boleslavský gól v nové sezoně Vyhnánek, se domácí vyrovnali svému soupeři ve druhé dvacetiminutovce, která skončila 3:3.

Místy byl zápas hodně divoký, s nepřesnostmi, ale to je s ohledem na fázi sezony pochopitelné. V úvodu třetí třetiny využil přesilovku Řehoř (5:7), Boleslav měla i další dobré příležitosti, soupeře fyzicky přehrávala, ale v závěrečné hře v šesti bez brankáře Šmíd uzavřel skóre na 8:5 pro Pardubice.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokoli Pardubice 5:8

Branky a nahrávky: 6. Vyhnánek (Bína), 32. Švejda (Korych), 35. Pužman (Zoufalý) 40. Tad. Chroust (Zoufalý), 43. Řehoř (Komárek) - 5. Kourek (L. Kučera), 8. Žáček (Kourek), 18. L. Kučera (Lehký), 18. Žáček (Savický), 33. Kourek (Lehký), 35. Bína vlastní, 38. Prix (Lehký), 59. Šmíd (Weinfurter). Rozhodčí: Leibl, Gaberdén. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 120.

Mladá Boleslav: Tomšík (31. Macík) - Zakonov, Goll, Řehoř, Pařízek, Fišera, Höffer, Hájek, Sobotka - F. Kučera, Zoufalý, Tad. Chroust - Vyhnánek, Bína, Hložek, Korych, Komárek, Švejda - Pužman, Kohút.