Závěrečné dějství ovšem Technologové zvládli suverénním způsobem, nastříleli soupeři šest branek a utkání 21. kola dovedli k drtivé výhře 8:0. Čtyřmi body přispěl nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Curney.

Byl to právě Curney, díky jehož dvěma trefám vedla Boleslav po čtyřiceti minutách 2:0. Nejprve v ponechané výhodě zužitkoval Krzyžankův pas, ve druhé části potom po nahrávce Tomašíka využil přesilovou hru. „Dvě třetiny se nám povedly luxusně odbránit, ale jako vždycky s Boleslaví se nám to tam ve třetí třetině nasypalo,“ zhodnotila průběh zápasu trenérka České Lípy Lenka Bartošová.

Ve třetí třetině potom lídr superligové produktivity zkompletoval hattrick, načež se začali prosazovat i jeho spoluhráči. Čtvrtý zásah přidal Martin Tokoš, po něm se dvakrát trefil Milan Tomašík a završil půltucet míčků v síti za zády českolipského brankáře Ponomareva.

„Myslím, že čtrnáctidenní herní pauza se na začátku zápasu projevila, ale ve hře jsme zůstali trpěliví a ve třetí třetině jsme šance proměnili,“ uvedl kouč domácího celku Petr Novotný.

Definitivní podobu konečnému výsledku daly dva zásahy na přelomu 56. a 57. minuty, kdy se během jednadvaceti sekund trefili Jan Natov s Danielem Šebkem. U gólové střely kapitána Natova asistoval Curney, pro něhož to byla jubilejní třístá asistence v ligové kariéře. Na historického rekordmana, kterým je současný trenér Boleslavi Petr Novotný, ztrácí Curney sedm nahrávek.

Další superligové utkání odehrají florbalisté Mladé Boleslavi až v sobotu 8. února proti pražským Black Angels. Už dnes ale vedoucí tým nejvyšší soutěže zajíždí na západ Čech, v Karlových Varech odehraje finále domácího poháru proti pražským Bohemians

Technology – Česká Lípa 8:0

Branky a nahrávky: 9. Curney (Krzyžanek), 29. Curney (Tomašík), 47. Curney (Bína), 48. Tokoš, 49. Tomašík (Šebek), 52. Tomašík (Suchánek), 56. Natov (Curney), 57. Šebek (Tokoš). Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 510.

Boleslav: Bauer – Tichý, Suchánek, Zakonov, Gruber, Krzyžanek – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Šebek – Tom. Chroust, Tad. Chroust, Höffer – Komárek.