Nejrychlejším možným způsobem proklouzli florbalisté Mladé Boleslavi mezi nejlepší superligovou čtyřku. Ve čtvrtfinále proti pražské Spartě potvrdili roli favorita, když vyhráli všechny čtyři zápasy.

Ten sobotní netradičním výsledkem. Na výhru totiž hostům z Boleslavi stačil jediný gól Jana Natova. Předvýběr tak vyhrál na Spartě 1:0.

V bezbrankové úvodní třetině měly šance oba týmy - míček tančil na brankové čáře Bauera i poblíž tyčky Benešovy svatyně, ale na gól se čekalo až do 23. minuty, kdy se z pozice ve středu prosadil hostující kapitán Natov.

Málokdo nejspíš čekal, že to bude i jediný gólový moment. Cinkaly tyčky, diváci se v dramatických chvílích nadechovali, brankáři kralovali. A další branku už nedovolili.

Když už byl domácí Beneš podruhé v prostřední třetině překonán, gól byl neplatil po úspěšné coach challenge sparťanské lavičky.

Skóre 0:1 vydrželo až do konce, boleslavský Bauer pochytal všech 16 střel soupeře a právem byl zvolen mužem zápasu na hostující straně.

Sparta Praha – Předvýběr.cz Florbal MB 0:1

Branka a nahrávka: 23. Natov (Tomašík). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 0:0. Diváci: 512.

Boleslav: Bauer - Hemerka, Suchánek, Punčochář, Gruber, Zakonov, Zoufalý, Seibert - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Krebner, Šebek - Tokoš, Beneš, Pěnička.

V neděli tak měli Boleslavané na stejném místě první mečbol. A ten suverénně využili. Tentokrát padlo dvanáct gólů, osm do domácí sítě.

Ani tentokrát v první třetině branka nepadla, zato v té následující se trefili hosté šestkrát - po dvou brankách zapsali Zakonov s Benešem a skórovali i Suchánek s Gašparíkem. Slovenský reprezentant trefil odkrytou bránu, protože už od závěru druhé třetiny to domácí zkoušeli i v šesti bez gólmana.

To pokračovalo i v závěrečné části, kdy se Sparta při risku opakovaně prosadila a stahovala manko, boleslavský náskok byl ale natolik velký, že jej hosté uhájili a uzavřeli sérii postupem do semifinále po výhře 8:4.

Sparta Praha - Předvýběr.cz Florbal MB 4:8

Branky a nahrávky: 42. Čermák (Křenek), 45. Křenek (Krbec), 50. Košir (Zouzal), 58. Košir (Marvánek) - 23. Zakonov (Beneš), 25. Beneš (Hemerka), 32. Zakonov (Natov), 33. Suchánek (Beneš), 34. Beneš (Tomašík), 40. Gašparík, 55. Tomašík, 59. Tokoš (Tomašík). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 428.

Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek,, Hemerka, Gruber, Punčochář - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Krebner, Šebek - Tokoš, Beneš, Bína.