Hosté z pražského Jižního Města zvládli skvěle první třetinu. Gólový účet celé série otevřel nenápadnou ranou od levého mantinelu obránce Chodova Michal Podhráský. V přesilové hře přidal druhý zásah Daniel Eremiáš, jenž usměrnil střílenou pobídku Ondruška mimo dosah domácího brankáře Bauera. A po rychlém kontru už to bylo o tři branky, když to Tomáš Sýkora z pravé strany vzal na sebe a napálil míček do bližšího růžku.

Bolka kontrovala dvěma trefami v úvodu prostřední části. Nejprve po osvědčené spolupráci s parťákem Curneym snížil kapitán Jan Natov, potom po Hemerkově přízemním pasu skóroval rovnou ze vzduchu sám Jiří Curney.

Ondřej Mikeš se potom se štěstím přichomýtl k další gólové situaci, když se od něj odrazil do domácí klece míček po ráně Sýkory – Pražané vedli 4:2. Boleslav se ale minutu před druhou pauzou znovu dostala do kontaktu, Jakub Bína se probil na osu a z otočky pálil nechytatelně pod horní tyčku.

A v úvodu třetí periody se domácím podařily dvě akce a na světě byl obrat. Nejprve z dorážky srovnal na 4:4 obránce Filip Zakonov, krátce po něm po pohotové střele Daniela Šebka už vedli Boleslavští. Jejich náskok navíc těsně po polovině třetí části navýšil druhým gólem v zápase Curney.

Razítko na výhru domácího celku dal v přesilovce Milan Tomašík, a i když Marek Vávra následně při power play Chodova snížil na 5:7, poslední slovo měla Boleslav. Curney završil hattrick, když mu před prázdnou branku nesobecky předložil balonek Bína.

"S vítězstvím musíme být spokojení, zápas jsme otáčeli. Chodov byl dobře připravený a jako v každém utkání výborně bránil. První třetina nám nevyšla, ale i celkově tam z naší strany bylo moc chyb, nebyli jsme na balonku, neměli jsme tlak. Přišli jsme o sebevědomí a těžko jsme se do toho vraceli,“ zhodnotil úporný boj kouč Mladé Boleslavi Petr Novotný. 

"Vzpomínám si, že i dva roky zpátky jsme proti Boleslavi měli dobře rozehrané zápasy, ale je to velmi zkušený tým a koncovky zápasů zvládá. V těch posledních minutách bychom měli být lepší. Řekneme si k tomu, co bude potřeba," dodal za hosty obránce Tomáš Sýkora.

Jeho tým zapsal na úvod série výhru, nesmí ale usínat na vavřínech. Bitva o finále pokračuje na její půdě hned v pondělí druhým duelem, tentokrát se rozehraje v 17 hodin.

Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav – FAT PIPE Florbal Chodov 8:5 (0:3, 3:1, 5:1)
Branky: 22. Natov, 28. Curney, 40. Bína, 44. Zakonov, 44. Šebek, 51. Curney, 56. Tomašík, 60. Curney – 9. Podhráský, 13. Eremiáš, 16. Sýkora, 34. Mikeš, 57. M. Vávra. Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Bez diváků. Stav série: 1:0.