Už po dvou a půl minutách pátečního zápasu otevřel gólový účet střelou z úhlu hostující Curney. Domácí Vinohrady sice dokázaly dvěma brankami skóre otočit, z vedení se ale radovaly jen osmnáct sekund, než na 2:2 vyrovnal boleslavský mladík Zoufalý.

Ještě do přestávky Bolka přidala další dvě branky a po úvodní dvacetiminutovce vedla 4:2. Náskok Středočechů potom ještě navýšil Šebek, pak sice domácí zásluhou Gregora opět kontrovali, třígólové vedení ale hostujícímu mužstvu záhy vrátil druhou trefou v duelu Bína.

„První gól byla taková moje klasika, takhle jsem už letos dal hodně branek. U toho druhého gólu se to nějak odrazilo na střed, byl jsem tam sám, tak jsem prostě vystřelil. Jsem za ty góly rád, ale ani z mojí strany to nebylo zrovna povedené utkání,“ popisoval dvaadvacetiletý útočník obě gólové situace.

Byly to pro něj superligové zásahy s pořadovými čísly dvacet devět a třicet, díky čemuž se boleslavský útočník posunul na dělené druhé místo nejlepších střelců soutěže.

V závěrečné části už se nestalo pro vývoj utkání nic moc zásadního. V jejích prvních minutách domácí tým nevyužil početní výhodu poté, co byl právě Bína vyloučen za hru rukou, a gól ve třetí třetině padl jediný.

Definitivní tečku za utkáním udělal v jednapadesáté minutě Tomáš Chroust, který po nahrávce Komárka stanovil konečné skóre 7:3 pro Mladou Boleslav.

I přes na první pohled pohodlnou výhru ale hosté nebyli s předvedeným výkonem spokojení. „Nebylo to z naší strany moc povedené utkání. Od začátku jsme v něm moc nebyli, ať už souboji nebo pohybem. Vinohrady hrají hodně zataženě, těžko se proti nim něco tvoří. Docela jsme kazili přihrávky a pouštěli je do zbytečných brejků,“ zhodnotil obraz hry Jakub Bína.

A hodně podobně viděl průběh zápasu i trenér Bolky Petr Novotný: „Z naší strany to byl hrozně vlažný výkon – v koncovce, v obraně, hodně nepřesností. Po první třetině jsem si myslel, že se z toho trochu vzpamatujeme, ale nestalo se to, odehráli jsme tak celé utkání. Měli jsme nějaké šance, mohli jsme dát víc gólů. Vinohrady taky měly nějaké brejky, ze kterých mohly skórovat. Bereme tři body a musíme s nimi být spokojení.“

Zlepšit předvedenou hru a přidat další triumf může Boleslav hned v neděli, kdy ji čeká odpolední zápas na půdě průběžné osmého FBC Liberec.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 3:7 (2:4, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Skřivánek (Strachota), 10. Fiala (Z. Stuchlík), 36. Gregor (Z. Stuchlík) - 3. Curney (Krzyžanek), 10. Zoufalý (Tad. Chroust), 12. Suchánek, 16. Bína (Curney), 32. Tokoš (Šebek), 38. Bína, 51. Tom. Chroust (Komárek. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:1. Bez diváků.
Mladá Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Řehoř, Komárek – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Šebek – Tom. Chroust, Zoufalý, Tad. Chroust – Korych.