Náročnější byl pro Boleslav první duel hraný v pátek. Přiznal to po utkání i trenér Petr Novotný, který označil Bohemku za nejlepšího soupeře, s nímž se v této sezoně jeho tým utkal.

Pražané se skvěle ukázali hlavně ve druhé třetině. Do ní si Boleslav přenesla vedení 3:1, které si vybudovala díky povedenému vstupu do utkání, v prostřední části ale tahala za kratší konec.

Bohemians přestříleli domácí tým jasně 15:5 a dokázali převahu zhodnotit dvěma brankami. Po čtyřiceti minutách přesto ztráceli, ale už jen 3:4. Po druhé pauze se ale Bolka vrátila do hry koncentrovaná, přidala dvě branky a dovedla utkání do vítězného konce.

„První třetina byla vydařená, hráli jsme dobře z obrany i na balonku. Ve druhé třetině jsme trochu ztratili rytmus, ale ve třetí jsme dokázali zase odskočit a pohlídali jsme si to,“ zhodnotil průběh pátečního duelu nejlepší hráč domácích Daniel Šebek.

O necelé dva dny se oba týmy utkaly znovu, tentokrát ale na pražských Vinohradech, kde je doma Bohemka. Obraz hry byl alespoň v první třetině podobný – Boleslavští trestali chyby soupeře a opět dokázali během úvodních dvaceti minut nastřílet tři branky.

Tentokrát ale pražské mužstvo nedokázalo odpovědět, druhá třetina skončila bez branek a další gól dal až v 53. minutě hostující Milan Tomašík. Odstartoval tím divoký závěr. Záhy skóroval domácí Ivan Tomčo a domácí za stavu 1:4 prubli hru bez gólmana.

To se jim ale vymstilo a v poslední minutě inkasovali ještě třikrát. Nejdřív přes celé hřiště trefil odkrytou klec kapitán Boleslavi Jan Natov, potom z nájezdu završil hattrick Jakub Bína a v závěru se opět trefil Natov, i když už mu tentokrát v cestě stál brankář.

„Řekl bych, že oba zápasy byly dost podobné. Výborně jsme bránili, ale ani v jednom zápase jsme se nevyvarovali vyloučení, čímž jsme Bohemku vždycky trochu posadili na koně. Myslím si ale, že jsme v obou zápasech byli lepší. Možná kdybychom byli víc produktivní, mohli jsme to kontrolovat líp. Bohemka je výborný tým s talentovanými hráči, my si těch dvou vítězství hodně ceníme,“ řekl po nedělním utkání Petr Novotný.

Jeho tým tak ve dvojzápasu se čtvrtým mužstvem tabulky získal plných šest bodů a dál nahání vedoucí Vítkovice. Lídr tabulky je momentálně o šest bodů napřed, Bolka má ale dvě neodehraná utkání k dobru. Honba za body pokračuje zase o víkendu, v sobotu doma nastoupí Boleslav proti Hattricku Brno a v neděli míří do Prahy na Chodov.

Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav – FbŠ Bohemians 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Curney (Tomašík), 8. D. Šebek (Suchánek), 15. Gruber (Krzyžanek), 26. Tom. Chroust (Řehoř), 45. Komárek (Řehoř), 53. Tokoš (D. Šebek) - 7. Krebner (P. Šebek), 29. Kawulok (Čihák), 32. Buršík. Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

FbŠ Bohemians – Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 55. Tomčo (Čihák) - 6. Tomašík (Tokoš), 14. Bína (Curney), 20. Bína (Curney), 53. Tomašík (Šebek), 60. Natov, 60. Bína z trestného střílení, 60. Natov (Krzyžanek). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Zápas 36. kola hokejové extraligy: BK Mladá Boleslav - HC VERVA Litvínov 2:3.