Po dlouhé a namáhavé cestě dorazili vyslanci boleslavského florbalu v sobotu do města Umeå, kde Dalen sídlí. Hned v neděli je potom čekal první zápas proti Kalmarsundu. „Ani jsem nečekal, že nás tam hned dají. Bylo to nové, ale myslím, že jsme to zvládli. Snažili jsme se, dali jsme do toho všechno, chtěli jsme se ukázat a užít si to,“ vracel se k duelu Zakonov. Společně s parťákem Jakubem Gruberem naskočili až do třetí třetiny, první střídání při porážce 5:11 zapsal i třetí Boleslavák Jakub Bína.

Až po ostrém utkání přišly na řadu tréninkové jednotky. A byl to proti Česku značný rozdíl. „Ten první byl hodně ‚do pokory‘. Je to úplně něco jiného než v Česku, daleko náročnější. I vzhledem k pauze, co jsme měli, bylo těžké se přizpůsobit,“ líčí Zakonov. Dodává ale, že se to postupně zlepšuje a nováčci si na vysoký level zvykají.

Zvykat si musí i na další věci. Umeå leží daleko na severu, takže se tam poměrně brzy stmívá. „Už třeba kolem třetí hodiny tady je tma, je to takové uspávací. Ve středu jsme měli trénink v půl deváté, takže jsme před ním byli nějakých pět hodin potmě, to je pro nás takové nové,“ popisuje mladý boleslavský odchovanec. Dalen to i kvůli své poloze má na venkovní utkání pěkně daleko. V pátek hraje na hřišti Pixba, cesta k soupeři zabere přibližně čtrnáct hodin. Dlouhou štreku mají rozdělenou na dvě části s přenocováním na hotelu po cestě. Čas v autobuse si potom krátí třeba hraním na playstationu.