Předzápasová přání kouče Petra Novotného a jeho svěřenců se tak nenaplnila. Black Angels ve své nové domovské hale v pražských Kbelích rozhodně nebyli jen sparingpartnerem před pondělním soubojem titánů mezi Boleslaví a Chodovem.

Už první třetina naznačila, že to pro hostující tým nebude lehký zápas. Domácí rychle vedli, a ač se Boleslavi povedlo skóre otočit, bylo to po dvaceti minutách stále jen 2:1.

Ve druhé části už to vypadalo pro Novotného tým lépe. Boleslaváci utekli až do vedení 7:3. Black Angels ale kladli odpor a drželi se nadále ve hře. A nevzdali se ani po na první pohled ztracené prostřední třetině.

K mocnému dotahování boleslavského náskoku zavelel Boček a na něj navázal třemi brankami Tomáš Hanák. Domácí útočník nakonec v utkání pobral pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci a zcela ovládl zápasové statistiky – i ve srovnání s hvězdami Boleslavi.

Bolka ve třetí části nestačila tempu domácích Bleků a přidala jen dva góly. Ty se ale nakonec ukázaly jako klíčové. Tři minuty před koncem totiž domácí Boček snížil na 8:9 z pohledu svého týmu, srovnat už ale se svými spoluhráči nedokázal.

Bočkův gól přišel jen sedm sekund po rozhodující trefě Krzyžanka. Ten v závěru přesilové hry zužitkoval nahrávku Jiřího Curneyho. Právě hostující útočník s číslem 40 byl zase vidět. Zapsal tři asistence a krásně zaokrouhlil svůj historický bodový účet v základní části ligy – celkem už nastřádal rovných 700 kanadských bodů.

Bolka tak se štěstím zvládla napínavý duel a získala do superligové tabulky cenné tři body. Na jejich zisk může navázat hned při pondělním večeru. O půl osmé začíná již zmiňovaný ostře sledovaný souboj s Chodovem, tentokrát se bude hrát na boleslavské půdě.

Black Angels - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 8:9 (1:2, 2:5, 5:2)
Branky a nahrávky: 3. T. Hanák (Novotný), 26. Renčín, 34. R. Hanák (T. Hanák), 43. M. Boček (Renčín), 48. T. Hanák (Straka), 52. T. Hanák, 54. T. Hanák (Rulíšek), 68. M. Boček (Ludvík) - 3. Bína (Curney), 8. Šebek (Zakonov), 25. Tokoš (Šebek), 33. Bína (Natov), 35. Tichý (Tom. Chroust), 38. Komárek (Pařízek), 40. Natov (Curney), 54. Natov (Krzyžanek), 57. Krzyžanek (Curney). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Bez diváků.