Florbalový únor začal reprezentační přestávkou, během které se dospělý národní tým odehrál dva přípravné zápasy proti Švýcarsku a juniorský výběr do 19 let odehrál Polish Cup. Šest reprezentantů už se zpět zapojilo do boleslavského programu, ostatní se na pokračování Livesport Superligy připravovali kontinuálně.

„Máme za sebou velmi náročné, ale z mého pohledu povedené dva tréninkové týdny. Věřím, že si velkou energii přeneseme i do zápasů a dobře se naladíme na zbývající utkání, která ještě budou před námi v závěru základní části,“ řekl boleslavský trenér Petr Novotný.

Pátečním soupeřem bude Liberec, který na přelomu roku převzal coby hlavní kouč Petr Kološ, jenž v Mladé Boleslavi v minulosti nastupoval a v uplynulé sezoně byl jedním z asistentů trenéra Bolky.

Zatímco Mladá Boleslav bojuje o co nejlepší umístění po základní části a cílí na druhou příčku, pro Liberec je důležitý každý bod s ohledem na samotný postup do předkola play-off. Zatím je devátý, ale jedenáctá Česká Lípa zaostává jen o bod. Nedělní soupeř, Pardubice, už zřejmě play-down nemine. Východočeši jsou předposlední.