„Přeji si, abychom nastoupili v co nejkompletnější sestavě a abychom měli to správné nastavení, že se na florbal těšíme. Věřím, že když to splníme, tak to bude dobré utkání. Je to zápas v domácím prostředí, chceme ho stoprocentně vyhrát a chceme odejít s dobrým pocitem z předvedené hry,“ říká před utkáním trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Jeho tým stihl v této sezoně jen tři zápasy a se šesti body je v průběžné tabulce sedmý. Po úvodní porážce od Vítkovic zvládli Boleslaváci dva další duely s přehledem – porazili vysoko jak FBC Ostrava, tak i v zatím posledním duelu Liberec.

Českou Lípu vede od léta nový trenér David Derka a pod jeho vedením uhrálo mužstvo zatím tři body v pěti zápasech. Po čtyřech porážkách v řadě uspěla Lípa ve svém posledním vystoupení zkraje října v Otrokovicích. Prozatím figuruje na dvanácté příčce superligové tabulky.

A zatímco Boleslav přivítala v přípravě na pokračování soutěže navrátilce ze Švédska, Lípa povolala na výpomoc šestici hráčů z prvoligového Ústí nad Labem. Jednak proto, že první liga se zatím hrát nebude, a také proto, že je bude mít jako jakousi pojistku v případě problémů s testováním.

„Situace ohledně testování je stále velmi nejasná a náš tým může být připuštěn ke hře pouze pokud nebude mít více než šest nakažených. Chceme tedy být připraveni i na variantu, že ne všichni projdou testy. Spolupráce mezi oběma kluby zatím funguje pouze na této bázi a poté si vyhodnotíme, zda v ní budeme pokračovat,“ vysvětluje manažer České Lípy a zároveň zkušený obránce týmu Štěpán Slaný.

Společně se svými spoluhráči (a možná i s pomocí hostů z Ústí) se v pondělí večer pokusí urvat první vítězství ve vzájemných superligových zápasech. Česká Lípa hraje v nejvyšší soutěži od podzimu 2017, v dosavadních třech sezonách všech šest soubojů s Boleslaví prohrála. Naposledy se oba týmy potkaly v lednu tohoto roku a Bolka soupeře smetla jasně 8:0.