Mladou Boleslav v posledních čtyřech sezonách vedl Petr Novotný. Jeho rozhodnutí nepokračovat na superligové lavičce v roli hlavního trenéra klub oznámil minulý čtvrtek.

Novotného nástupcem je finský odborník Joonas Naava, který byl doposud sportovním ředitelem EräViikingit. Před pár dny vyhrál s družstvem U16 finský titul. Od roku 2013 se pohybuje také u národních týmů. Třikrát vyhrál juniorské mistrovství světa: v letech 2015 a 2017 s Finskem, v roce 2021 s Českem. V současnosti je asistentem trenéra české seniorské reprezentace, stávající realizační tým v minulém roce dosáhl na stříbro na mistrovství světa.

Petr Novotný opouští lavičku Mladé Boleslavi
Petr Novotný končí na lavičce áčka: Teď je potřeba krok stranou

„Když mi Petr v průběhu ročníku sdělil, že dokončí tuto sezonu a bude potřeba najít jiné řešení, okamžitě jsem se tím začal zabývat. Trenérů, kteří mají kvality a charakter, aby byli adepty na vedení našeho superligového týmu, není mnoho. Seriózně jsem vedl jednání s těmi, kteří přicházeli do úvahy," přiblížil hledání nového kormidelníka generální manažer Boleslavi Tomáš Pacák.

„Jsem rád, že jsme nakonec našli společnou řeč s Joonasem. Nabídka Bolky zaklapla do jeho životních plánů. Zároveň cítím, že jeho příchod je přesně tím impulzem, který teď potřebujeme. Joonas nám může rozšířit obzory a vytrhnout nás trochu z našeho každodenního vnímání, protože po naší cestě kráčíme dlouho a někdy je těžké si udržet nadhled," nastínil s tím, že výhodou je trenérova znalost českého prostředí.

Jan Štibingr
Štibingr: Budu se snažit, abych tu důvěru co nejlépe vrátil

„Věřím, že o to jednodušší může být jeho adaptace. Jsme domluveni, že část jeho úvazku bude zaměřená i na rozvoj trenérů a jejich vzdělávání, Joonas bude mít svou roli i u naší elitní mládeže,“ řekl Tomáš Pacák.