„Myslím, že jsme do toho vstoupili s chutí. Možná jsme malinko čekali, co za obranu na nás Lípa připraví. Bylo to hlavně o dobývání obrany a o tom, kdy to zlomíme výsledkově. Bylo tam dost nepřesností, možná zbytečně moc emocí, ale to jsem docela čekal. Důležité vítězství, dost branek,“ zhodnotil duel boleslavský trenér Petr Novotný.

Hrálo se sice v boleslavské aréně, jako domácí tým však byla psaná Česká Lípa. Na její straně zasáhlo do utkání hned šest hráčů s minulostí v dresu Bolky. A právě po kiksu jednoho z nich Ekla šli hostující hráči do vedení, které zařídil Tokoš.

Na jeho úvodní gól se čekalo celkem dlouho, dvanáct a půl minuty. Poté ale domácí postupně přidávali. Dál navyšovali skóre a až ve druhé třetině za stavu 0:5 se prosadili také domácí. Přesnou ranou se o to postaral jiný exboleslavák Štěrba.

„Bohužel jsme neproměnili nějaké šance. Kdybychom v první třetině zvládli kontaktní gól, mohlo to být zajímavější. Boleslavi se podařilo dát nějaké góly, a pak je to s nimi těžké,“ vracel se k úvodu utkání kouč České Lípy David Derka.

Osmačtyřicet sekund před druhou přestávkou mohl z trestného střílení ještě snížit Slaný, který za Bolku také něco odehrál, ale jeho kličku fantasticky lapil Bauer.

Ve třetí části domácí utekli do vedení 8:1 a potom došlo na historický moment. V přesilové hře skóroval boleslavský kapitán Natov, který využil nahrávku Curneyho.

Díky tomu se Jiří Curney stal s celkem 308 asistencemi v základní části nejvyšší soutěže novým rekordmanem a odpoutal se v historické tabulce od svého současného kouče Petra Novotného, který rekord držel před ním. Aktuálně je Curney absolutním vládcem – má nejvíc branek, asistencí i bodů.

„Ani jsem ten moment popravdě nijak neprožíval. Už před sezonou jsme věděli, že to bude pokořené, takže jsme to ani nějak extra neřešili. Myslím, že Jirku těch rekordů čeká ještě hodně. Já mu to přeju a gratuluju mu,“ řekl k velkému milníku Petr Novotný.

Až v závěru se podruhé prosadila Lípa zásluhou Krajcigra, který také působil v Boleslavi, a definitivní podobu výsledku dal opět po dalším pasu Curneyho kapitán Natov. Ten zakončil zápas s bilancí dvou gólů a tří asistencí, při výhře 10:2 se tak podílel na polovině branek svého týmu.

Boleslaváci po úvodní porážce od Vítkovic potřetí v řadě zvítězili a opět dosáhli mety minimálně deseti nastřílených branek. Příští týden čeká tým Petra Novotného dvojzápas s pražskými soupeři, 29. listopadu hraje na půdě Black Angels a o den později doma s Chodovem.

Česká Lípa – Mladá Boleslav 2:10 (0:3, 1:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 34. Štěrba (Dzierža), 57. Krajcigr (Jirsa) – 13. Tokoš, 16. Tichý (Řehoř), 18. Curney (Natov), 28. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 29. Bína (Natov), 42. Komárek (Krzyžanek), 43. Karel (vla.), 47. Bína (Natov), 53. Natov (Curney), 57. Natov (Curney).
Česká Lípa: Chyna – Mlejnek, Kadlec, Pastor, Slaný, Štěrba – Jireček, Dzierža, Stárek – Kouba, Hřebřina, Karel – Kopič, Matějíček, Jirsa – Krajcigr, Vlček, Ekl – Studený.
Florbal MB: L. Bauer – Tichý, Suchánek, Řehoř, Gruber, Höffer, Zakonov, Pařízek, Krzyžanek – Šebek, Komárek, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Korych, Curney, Zoufalý – Natov.