Bolka na svého soka vlétla a už po třech a půl minutách vedla o dva góly. Domácí tým se sice dokázal dotáhnout na průběžných 1:2 a 2:3, ale ještě do první přestávky hosté odskočili do vedení 5:2.

V elitní boleslavské formaci chyběl reprezentant Bína. „Má za sebou těžký program v reprezentaci a přivezl si malý šrám, tak jsme ho dneska trochu pošetřili. Máme před sebou těžký víkend se dvěma zápasy, nebyl důvod to nějak přepínat. Navíc se Mára Korych vrátil po zranění, tak jsem rád, že jsme ho mohli zapojit,“ osvětlil tuto změnu kouč Petr Novotný.

A právě Korych navýšil skóre hned po devíti sekundách druhé části. Pak ještě snížil v oslabení domácí Pakosta, ale tím se pardubičtí Sokoli pro celý zápas vystříleli. Dál už přidávali branky hosté.

V pokračující početní výhodě navýšil Šebek a v další přesilovce po něm i Natov – 8:3. Pak dvěma brankami završil hattrick Tokoš a do kabin se šlo za stavu 10:3 pro Středočechy. Ve druhé třetině napočítali statistici hostujícímu týmu nevídaných 22 střel na branku.

Třetí třetina už byla poklidnější. Boleslavský kouč Petr Novotný stáhl o pauze ze hry brankáře Bauera a superligový debut si tak odbyl mladý Macík. Ten čelil v závěrečných dvaceti minutách pěti střelám Pardubic a všechny kryl.

Na druhé straně hřiště výsledek podtrhl Suchánek a taktéž hattrick kompletující kapitán Bolky Natov. Tak se zrodila vysoká a jednoznačná výhra, po které se Boleslav nadále s přehledem drží v čele florbalové superligy.

„Dobře jsme do toho vstoupili, už v první třetině jsem cítil, že je možná rozhodnuto. Pardubice mi přišly trochu odevzdané. Měli jsme z nich respekt, v posledních zápasech dávaly hodně gólů a trápily i těžké soupeře,“ zhodnotil průběh duelu trenér vedoucího týmu ligy Novotný.

V příštím utkání se Boleslav v pátek představí na pražských Vinohradech a hned v neděli ji potom čeká souboj v Liberci.

SOKOLI Pardubice - Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 3:12 (2:5, 1:5, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Černý (Savický), 16. Oubrecht (Teichman), 27. Pakosta (Žáček) - 2. Tokoš (Šebek), 4. Natov (Curney), 13. Höffer (Zoufalý), 17. Šebek (Tomašík), 18. Suchánek (Tomašík), 21. Korych (Curney), 28. Šebek (Suchánek), 29. Natov (Curney), 32. Tokoš (Zakonov), 37. Tokoš (Tomašík), 52. Suchánek (Tomašík), 55. Natov (Curney). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Bez diváků.