Boleslavští hráči vstoupili do nedělního utkání v Pardubicích velmi přesvědčivě a z úvodního náporu vytěžili vedení 3:0. I když se pak dvakrát prosadili i domácí, Boleslav měla vždy poměrně rychlou odpověď a do šaten šla po první třetině s vedením 5:2.

Druhá třetina začala neproměněným trestným střílením domácích, a druhé straně se za chvíli spustila gólová smršť. Beneš proměnil přesilovku, Tomašík dokonce tu dvojnásobnou, vzápětí se trefili i Pěnička, Šebek, Hemerka a těsně před druhou sirénou i Suchánek. Boleslav vedla 11:2 a mířila za bezproblémovým vítězstvím.

Skill Contest ve florbale: Penalty Shot Battle mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi
„Penalty Shot Battle“: Mladá Boleslav zvládla první krok za obhajobou titulu

V boleslavské sestavě se protočilo všech osmnáct hráčů v poli, do třetí třetiny naskočili i původní náhradníci Bína, Chroust a Krebner. V závěrečné dvacetiminutovce Tomašík uzavřel svou osobní bilanci na skvělých 4+2 a hattrick završil Pěnička. Konečné skóre: 14:3.

Teď se Boleslav chystá na nadcházející víkend, který bude zásadním v boji o co nejlepší příčku pro play-off. Z třetího místa totiž nejprve nastoupí k páteční dohrávce v Praze proti čtvrtým Bohemians a v neděli vyzve v domácím prostředí od 17.00 hodin druhé Vítkovice.